Penelope Ward – Až léto skončí

28.6.2020 – Kniha mě zaujala svou anotací, kdy se děj odehrává v létě u jezera. Takže se mi líbila atmosféra a vyloženě je to milá dovolenková kniha.

až leto skonci

Hlavní hrdinkou je dvacetiletá Heather, která žije s nemocnou matkou u jezera. Matka trpí depresemi, a tak na Heather je starost o dům i finance. Kousek od domu je jezero a u něho loděnice, kterou Heather pronajímá. Tentokrát se zde ubytuje na tři měsíce čtyřiatřicetiletý tajemný Noah, který se jí na první pohled líbí. Noah statečně odolává jejím svodům, protože si uvědomuje věkový rozdíl a také má výčitky.
Určitě tušíte, jak to asi vše skončí. Ale jakým způsobem, to si již musíte přečíst.

Heather je jiná hrdinka, než na jakou jsem zvyklá. Je otevřená a upřímná, vše řekne. Což je příjemné a osvěžující. Někdy jsem ji až obdivovala. To bych teda já osobně nikdy na plnou pusu neřekla. Vede to i k různým úsměvným trapasům. To se mi moc líbilo. Noah je tajemný a nechce moc o sobě mluvit. Ale Heathernina upřímnost si ho získá a stávají se z nich dobří kamarádi, kteří si dlouho do noci povídají na verandě. Vztah se pozvolna vyvíjí. Sex zde byl až na konci knihy, což mi přišlo přirozené. Celkově to byl čtivý oddychový román, kdy jsem trochu postrádala více takového toho jiskření mezi hlavní dvojcí. Na léto ideální čtení pro romantiky.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2020, Baronet
Orig. název: When August ends, 2019
Počet stran: 320
Jazyk vydání: český
Překlad: Zuzana Ľalíková
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-269-1363-4

Foto: Nakladatelství Baronet
https://baronet.cz/az-leto-skonci