Nina George – Krása noci

16.7.2020 – K létu patří pro mě romantika. Tentokrát jsem sáhla po vážnější romanci, která vede k zamyšlení. V životě se můžeme dostat do bodu, kdy jsme nespokojeni s tím, jak fungujeme. Pak stavíme obranný val kolem sebe a přemýšlíme, jak z toho ven. Není všechno tak těžké, jak vypadá. A o tom je tato kniha. O změně, o lásce, o uvědomění sama sebe.

KRASA_NOCI_nova

Hlavní hrdinkou je pětačtyřicetiletá Claire žíjící v Paříži. Pracuje jako profesorka na univerzitě a právě ji začaly letní prázdniny. Jako každé léto se chystá se synem Nicolasem a s manželem Gillsem do svého letního domku v Bretani u moře.
Claire je nespokojená se svým životem. Nechtěla tak brzy otěhotnět, nechtěla se vdávat, nechtěla být upjatá profesorka, která se musí snažit o hodně víc než muži, aby byla úspěšná.
Večer před odjezdem jim Nicolas představí svou novou známost Julii, do které je velmi zamilován. Gills nabídne Julii, ať s nimi jede k moři. Julie si vše musela tvrdě odřít, a tak ji pobyt u moře láká. Nakonec jedou všichni, i když se to Claire vůbec nezamlouvá. Více se dočtete:
https://www.knihcentrum.cz/recenze-krasa-noci-2

Děkuji logo_knihcentrum_bilypodklad za recenzní výtisk.