Miroslav Graclík – Marika Gombitová: Úlomky vzpomínek

24.10.2016 – Obsáhlá celobarevná výpravná kniha slovenské zpěvačky a skladatelky Mariky Gombitové se jmenuje Úlomky vzpomínek a přináší stovky fotografií z osobního archivu Mariky. Text se dotýká mnoha témat, jež byla až do těchto dní tabu a zpěvačka se k nim nikdy nevyjadřovala. Knihu napsal podle Maričina vyprávění český spisovatel Miroslav Graclík.

Ulomky_vzpominek_prebal CMYK_Sestava 1

Ľudská pamäť je zvláštna. Občas detailne uchová úplné maličkosti a inokedy vymaže hoci aj zásadné udalosti. Na to však ľudská pamäť je a my ľudia sa odlišujeme v tom, že každý má svoj uhol pohľadu. Spísaním týchto spomienok nepredkladám curriculum vitae, ale ponúkam tie udalosti zo svojho života, ktoré som si v mysli uchovala a o ktoré sa chcem s vami podeliť. Dúfam, vážení čitatelia, že vás táto kniha zaujme. Vaša Marika

Ukázka:
Natočila jsem televizní medailon Nočné lampy s Jarkou Hargašovou. V pořadu jsem vystoupila nejen já, ale také tři moji nejbližší spolupracovníci – Kamil Peteraj, Meky Žbirka a Janko Lehotský. Vyprávěli o našem seznámení i letité spolupráci a přišla řeč také na moje zranění. Jarka Hargašová se mě zeptala, jestli je možné se s něčím takovým smířit, a já popravdě odpověděla, že s tím se smířit nelze. A jestli to někdo tvrdí, pak nemluví pravdu. Jsem ale šťastná, že přesto mohu dělat práci, kterou miluji, že jsem se dokázala přijmout a zase se začala mít ráda. Akceptovat sebe samého takového, jaký je, to je pro člověka nejdůležitější. Jednou z nejsilnějších věcí je víra. Nezáleží na tom, v co člověk věří, ale v něco věřit musí. Dodnes mi není jedno, že jsem skončila na vozíku, ale otázku – proč právě já? – si už nekladu. Odpověď na ni stejně neexistuje. Prostě se tak stalo a je třeba to akceptovat.

Počet stran: 304 stran
Vazba: pevná vazba
Rozměr: 165×225 mm

Foto: Nakladatelství Ikar