Michal Čagánek – Bůh jede na dovolenou

5.7.2022 – Mám moc ráda poučné knihy, které jsou podány příběhem. Přímo na příkladu si dovedu lépe představit, proč určitým způsobem jednat a jaký je výsledek. Nebo jaký by měl být výsledek. V této knize je to ukázano geniálně.

000000811_t2 na dovolenou

Mohu říct, že ve většině případů to souhlasí s mými názory, že takto bych se měla v dané situaci zachovat. Mnohdy to teda nedělám, většinou z pohodlnosti. Ale uvědomuji si to a budu se více snažit. Jenom v jedné věci to jde mimo mé přesvědčení. Ale to je otázka víry. Je tu uvedeno jako jasná věc, že lidé či zvířata se vracejí po smrti v jiném těle zpět na náš svět. V což já nevěřím. Ale nebudu o někom říkat, že je blázen, když si myslí něco jiného. To samé si může myslet o mě. Je to otázka tolerance, protože kdo řekne, kdo má pravdu, když je to o víře a ne o faktech.

Hlavní postavou je jedenáctiletá Bianca, která je svá. Bydlí s rodiči, se sourozenci a hlavně s dvěma psy. Jeden se jmenuje Griz-Li a s Biancou rozdává radost všem okolo. Chodí do nemocnice, do domava důchodců, do mateřských škol a prostě všude dělají radost. Vypráví o sobě, o okolí a vše je podáno lehce s moudrým poučením, které má pomoci. Například:
„Je snadné uvěřit, že všechna trápení, která se nám dějí, jsou skutečná. A nejsou snad? Ne. Každý bol je lest, zrcadlo, které nám ukazuje čím nejsme. Dříve či později každý pochopí, že je lepší nechat křivdy křivdami a přichýlit se ke straně života, kde vládne radost a odpuštění.“

Bianca vypráví i o svém sousedu, který se topí v pěnězích, ale je nešťastný. Jemně mu ukáže směr, kde funguje radost z toho, že vyleze na strom. Radost z přírody. Bohatství je super, ale ještě lepší je ho použít, aby přinášelo štěstí i okolí a není to jenom o tom utrácet peníze za věci, abych dobře vypadal, aby bylo vidět, že jsem bohatý. To určitě ne. Ukazuje, jak překvapila tři zloděje při loupeži a jak je svým chováním napravila, aby si uvědomili, co dělají špatně a proč.
Místy je to velmi milé, úsměvné a radostné. Ke konci, je to hlavně povzbuzující a osvěžující. Je to příběh, který působi až nepravděpodobně, ale pak jak o tom přemýšlím, tak si řeknu, proč ne?

Bianca mě překvapila i ohledně nemoci a uzdravování. Je to otázka víry. A právě v tom je můj problém, že nevěřím zcela. Ale kdoví, třeba se k tomu dopracuji. Zde funguje věř, tvá víra tě uzdraví.

Opravdu z celého srdce doporučuji si tuto malou knihu přečíst. Protože lehce ukáže, z čeho všeho se můžeme radovat a jak jednoduše je možné určité věci příjmat. Dobře se čte a svým vyprávěním je i zajimavá a potěší. Je prostě pro radost.

Hodnocení: 90%

Žánr: Novely, Esoterika, astrologie, okultismus, Osobní rozvoj a styl
Vydáno: 2022, Synergie
Počet stran: 128
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Kateřina Borecká
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7370-601-2

Foto: Nakladatelství synergie
https://www.synergiepublishing.com/cs/search/?search_inall=B%C5%AFh+jede+na+dovolenou