Michaela Klevisová – Sněžný měsíc

16.4.2020 – Tato kniha mi tu ležela asi půl roku. Nevím proč jsem neměla chuť se do ní začíst. A teď, po přečtení to nechápu vůbec, protože je skvělá. Tento typ detektivky se mi moc líbí. Pro mě to byl román, kde se stalo něco, co se opravdu může stát a velmi dobře se mi to četlo.

snezny mesic

Děj se odehrává ve vesnici Kotlová v Beskydech. Neuvěřitelně mě tím popisem připomíná skutečnou vesnici v Beskydech odkud pochází můj otec a občas tam jezdíme na návštěvy. Dokonce teta bydlí skoro na takové samotě, takže tím víc se mi kniha líbila. Bylo to pro mě hodně opravdové.
Až do půlky knihy se seznamujeme s lidmi, kteří zamíchají s dějem. Máme tu rodinu paní Marie, která na stará kolena zůstala sama na samotě, ale je tam šťastná. Jednou ji naleznou umrzlou venku. Byla to nehoda nebo úmysl? Marie má jedno vlastní dítě – Valerii a dvě nevlastní děti – Olinu a Karla. Valerie vlastní realitní kancelář, kde pro ni pracuje i její sestra Olina. V Kotlové se před časem objevil podnikatel Hanák a skupuje pozemky. Spolupracuje s Valerii a Olinou. Jednou je nalezena Olina mrtvá v lese u nemovitosti, která se prodává.
Případ přijede vyšetřovat kriminálka z Prahy v čele s Josefem Bergmanem. Myslí si, že vražda souvisí s jinou vraždou. A tu začínají na povrch vyplouvat různá tajemství. Kdo je vrahem?

Se zaujetím a zvědavostí jsem četla příběh, protože vraha jsem neodhadla a zajímalo mě, kdo to je. Je to ze začátku klidný příběh s velmi dobře prokreslenými postavami. Je tam překvapení a zvraty, ale jsou normálně podány. Takže se v noci nebojím usnout. Tento druh detektivky mi velmi vyhovuje. Chytrý, dobře promyšlený děj s uvěřitelnými aktéry i okolím, a k tomu se mi dobře četl. Určitě si přečtu i další knihy autorky. Já jsem nadšená a doporučuji.

Hodnocení: 100%

Série: Josef Bergman 6.
Žánr: Detektivky, Romány, Literatura česká
Vydáno: 2019, Motto
1. vydání originálu: 2019
Počet stran: 336
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-267-1564-1

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49409708/snezny-mesic/