Meagan Spoonerová – Na lovu

16.2.2018 – Pohádku Kráska a zvíře má ráda každá romantická duše. Aspoň dle mého. Co je více než láska na základě vlastností a chování, nehledící na vzhled. To je pravá láska, je to prostě fakt. Proto se mi ta pohádka moc líbí. Když jsem si přečetla anotaci této knihy, ani chvíli jsem neváhala a s chutí jsem si ji přečetla. Je to dobrodružná pohádka s nádechem romantiky a světu mimo naše smysly. Je to moderní kráska a zvíře. Je to dobré.

na lovu

Hlavní hrdinkou je Jeva, která žije v malém městečku u lesa s dvěma staršími sestrami a s otcem. Otec je kupec a přijde o peníze. Celá rodina je nucena se odstěhovat daleko do otcova srubu, který je v lese. Otec chodí na lov a zdá se být něčím posedlý. Jednou se vrátí jeho pes bez pána a Jeva jde otce hledat. Jeva miluje les. Otec ji naučil znát les a lovit. Jednou potká velké zvíře, které ji unese a uvězní ve své jeskyni. Jeva netuší kde je a proč. Někdo se o ní stará, ale Jeva ho nevidí. A tak si začne Jeva nahlas povídat pohádky, aby se nezbláznila, a tím přinutí tajemnou osobu promluvit. Vězní ji zvíře, ale kdo je ta osoba, která ji pomáhá? Proč je tam uvězněna? Kde se vůbec nachází?

Příběh vypráví Jeva, ale na první stránce každé kapitoly jsou psány jiným písmem myšlenky zvířete. Na začátku je to hodně záhadné, protože vše je naznačeno v hádankách. A čtenář nemá tušení, co se děje. Jeva mi byla sympatická, je odvážná, ale má soucit. Její sestry jsou hodné. Celkově tu jedinou zápornou osobu hraje zvíře, které se vlivem Jevy mění. Je to pohádkové a převládá lehké napětí nad romancí. Což mi trochu chybělo, já mám tu správnou romantiku moc ráda. Kniha se výborně četla, a pokud máte chuť na moderní fantasy pohádku, tak si ji určitě přečtěte.

Hodnocení: 80%

Originální název: Hunted (2017)
Žánr: Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: 2018, CooBoo
Počet stran: 328
Překlad: Zdeněk Uherčík
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7544-500-1

Foto: Nakladatelství COOBOO