Marie Rejfová – Jako veš v kožichu

15.10.2022 – Tato kniha je již osmá v řadě ze série Josefína Divíšková. Musím uznat, že mě stále baví. Nynější téma je velmi aktuální a to vánoce. Příběh se odehrává v období vánoc, takže mám pro vás tip na skvělý dárek pod stromeček. Že blázním brzy s dárky? To ne, vánoce jsou za dveřmi, dva měsíce a jsou tady. Vše se zdražuje, takže jsem se rozhodla kupovat dárky postupně. Dokonce na stránkách Mysterypressu je na tuto knihu 30% sleva. Však říkám skvělý tip na dárek.

jako ves

Tentokrát hlavní postava učitelka výtvarné výchovy v umělecké škole Josefina, pomáhá malovat kulisy ochotnickému divadelnímu spolku, který cvičí na vánoční představení. Divadlo založil a vedoucí sboru je pan František Štětináč. Je také herec, autor i režisér, proto ve spolku hraje jeho žena, dcera i zeť. Dále jsou to dvě dámy a starší pán, podivný pianista, k tomu alkoholik. Je to prostě zvláštní skupina různých lidí a někdo se rozhodne tento soubor zlikvidovat, tím že někoho zavraždí.

Do toho vstupuje Josefina, která ty lidi poznala více a začne pomáhat s vyšetřováním komisaři Tvrdíkovi. Ten má v srdci Josefiny speciální místo, je to její přítel. Josefina bydlí u své sestry Miroslavy. Miroslava je nynější starostka městečka Brod, kde se to vše odehrává. Ani tyto sesterské vztahy nejsou ideální. K tomu někdo roznáší drby o Miroslavě a její lakomosti.
A třešinkou na dortu je návštěva Tvrdíkovy tety, které se nelíbí Josefína a rozhodne se tento vztah zneškodnit.

Musíte uznat, že o zábavu je postaráno a čtenář se nemá šanci nudit. Líbí se mi autorčin styl, její lehký ironický humor a trefně vyobrazené postavy, které vám připomenou nejednoho známého. Do toho je tu vánoční atmosféra a záhada vraždy, kde máme více podezřelých. Prostě je to fajn příběh. Mě pobavil a myslím, že u vás má také velkou šanci. A nezapomňte, může to být i skvělý vánoční dárek. Není drahý a přitom pro milovníky knih není jiná možnost. Kniha je skvělý dárek.

Hodnocení: 90%

Série: Josefína Divíšková 8.
Žánr: Detektivky, krimi, Romány, Literatura česká
Vydáno: 2022, Mystery Press
Počet stran: 224
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Daniel Špaček
Autor obálky: Veronika Kopečková
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7588-351-3

Foto: Nakladatelství Mysterypress
https://www.mysterypress.cz/jako-ves-v-kozichu/