Laura Thalassa – Neznámý žalm

22.9.2023 – Po dlouhé době jsem si přečetla fantasy romantickou – jemně erotickou – knihu. Je to žánr pro mě jako dělaný. Opět jsem si uvědomila, v čem jsou knihy úžasné. Otevřel se mi nový svět a díky autorčině vypravěčskému umu, jsem se do něj ponořila a četla a četla.

Neznámý žalm je druhý díl ze série Handlíř. Bohužel jsem nečetla první, ani třetí díl, který právě nyní vychází. Doufám, že si přečtu celou sérii, protože je skvělá. Pro mě je to romantická pohádka a já věřím, že s dobrým koncem. V příběhu se mi ukázal nový svět víl, nazvaný Jinosvět, do kterého vkročila lidská dívka Callie, která má nadpřirozené schopnosti jako siréna. V minulém díle unikla smrti ze spáru šíleného krále fauny Karnona. Zachránil ji král říše noci Des. Des vládne velkou magií. Callie je jeho vyvolenou družkou. Jsou si souzeni, učí ji a chrání.
V Jinosvětě se dějí zvláštní věci. Je oslava slunovratu. V říši flóry se sejdou tři vládci říší a mají utužit mír. Ale začnou mizet vojáci a krvácejí stromy. Co se to děje? Stále je tu zloděj duší, který chce svou magií všechny podmanit.

Svět, který autorka vytvořila se mi líbí, hlavně díky čtivosti. Opět jsem četla až do noci. Jsem nepoučitelná. Nevím, jestli mi za to nevyspání a ta migréna stojí. Asi jo.
Těším se další díl, kdy vyvrcholí boj dobra a zla. Hlavní dvojce Callie a Des jsou věrohodně vykresleny. Jejich hašteření a sarkasmus zvýrazní přitažlivost mezi nimi. Není to sladké a má to jiskru. Stále je tu otázka, proč se to děje? Proč zloděj duší touží po Callie a kdo to je? Sérii doporučuji.

Hodnocení: 80%

Série: Handlíř 2.
Žánr: Fantasy , Erotika , Dívčí romány
Vydáno: 2023 (ekniha) , Mystery Press
Originální název: A Strange Hymn , 2017
Formáty: EPUB, MOBI, PDF
Překlad: Alžběta Lexová
Počet stran: 392
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Dayna Watson
ISBN: 978-80-7588-442-8, 978-80-7588-443-5

Foto: nakladatelství Mystery Press
https://www.mysterypress.cz/neznamy-zalm/