Katie Scottová, Jenny Broomová – Animalium

23.9.2017 – Mé děti milují knihy o zvířatech. Proto jsem ani chvíli nezaváhala, a když jsem měla možnost, napsala si o tuto knihu jako recenzní výtisk. Zpracováním a ilustracemi je opravdu nádherná. Kniha je určena dětem od šesti let, tak je přizpůsobená i textem, kterého je tam méně. Jsou tam opravdu základní informace a nějaké zajímavosti o konkrétních zvířatech.

anymalium

V knize je šest hlavních kapitol. Jsou to bezobratlí, ryby, obojživelníci, plazi, ptáci a savci. Každá kapitola má ještě podskupiny, jež obsahují názvy různých druhů a biotopu, kde se vyskytují.
Mladší syn miluje želvy a už rok odolávám jeho přemlouvání, že chce želvu. Takže co jsme první četli, byla dvoustrana věnovaná želvám. Dokonce jsem se dozvěděla novou informaci, že pohlaví mláďat je ovlivněno teplotou, v níž jsou vajíčka uschována.
Staršímu synovi se líbí šelmy. Kočkovité šelmy tu mají zastoupení ve lvu a pardálovi, který patří mezi ohrožené druhy, protože jeho přirozeným prostředím jsou lesy jihovýchodní Asie, kterých v důsledku kácení ubývá nejrychleji ze všech lesů na světě. Lidé jsou sobci a ničí to, co je nejen pro ně důležité a bohužel si to vůbec neuvědomují.

any30005

Celkově je to krásná kniha k prohlížení a získání zajímavých informací o některých zvířatech. Není to encyklopedie, takže nečekejte podrobné texty a zastoupení všech zvířat. Je to bohatý výpis, který ukazuje jak je svět zvířat rozmanitý. Největší předností knihy jsou pro mě ilustrace, které jsou opravdu nádherné. Pokud se vaše děti zajímají o zvířata, vřele tuto knihu doporučuji.

Hodnocení: 100%

Žánr: Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno: 2017, Albatros
1. vydání originálu: 2014
Počet stran: 112
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-00-04458-3

Foto: Nakladatelství Albatros