Kate Eberlenová- Chybíš mi

23.8.2017 – Tato kniha je pro mě druhou romancí od nakladatelství Mladá fronta letošního léta. První byla Jediné pravé lásky a ta se mi líbila moc, byla nádherná. Tato se s jemně malým odstupem drží na druhém místě. Je to také moc pěkný, milý a povedený příběh, jen místy mi to malinko přišlo nepravděpodobné. Ale možná právě to ukazuje na osud, jak se nevědomky míjíme, ani o tom nevíme. Třeba to tak opravdu funguje.

chybíš mi

Knihou nás provází dvě hlavní postavy Gus a Tess, kteří se střídají ve vyprávění. Vše začíná v jejich osmnácti letech, kdy o prázdninách před vysokou v Londýně, cestují po Evropě a střetnou se ve Florencii. Tess s kamarádkou a Gus s rodiči. Tess se moc těší, že bude studovat literaturu, kterou má moc ráda. Gus se těší o něco méně, protože bude studovat na doktora, hlavně kvůli rodičům. Gus chce vypadnout z domova, protože tam vládne špatná atmosféra díky tragédii v rodině. Tu si Gus tajně připisuje, že je jí vinen a tíží ho svědomí, i když to není pravda.
Tess se vrací domů plná energie a těšení. Ale doma ji také čeká nemilé překvapení, které ji změní celý život. Své sny zahodí a udělá to, co musí, co ji káže svědomí a očekává okolí. Neznamená to, že by byla méně šťastná, jen se cítí v hloubi duši zklamaná, že se jí nesplnily její sny. Příběh se odvíjí v rozmezí patnácti let, kdy sledujeme osudy obou hrdinů, kteří se častokrát míjejí a ani o tom neví. Potkají se konečně opět ve Florencii, a zdali se seznámí, si musíte přečíst…. No tak jo, řeknu vám, že se seznámí, ale opět je tam zádrhel, který neprozradím.

Osudy hrdinů jsou velmi pestré a provází je smutné i šťastné chvíle, jako v životě. Vyprávění bylo velmi příjemné a přirozené. Je to román o lásce, ale přehnané popisy zamilování a vzdychání nad láskou zde nenajdete. Je to jemně nastíněné a řekla bych, že láska je okrajová. Důležitý je osud, co vše je potkalo, než se opravdu ti dva sešli a seznámili se. Věřím, že je to možné. Kniha je čtivá, pestrá, dojemná, lehce romantická a táááák opravdová.

Hodnocení: 80%

Originální název: Miss you (2016)
Žánr: Romány, Pro ženy
Vydáno: 2017, Mladá fronta
Počet stran: 384
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-204-4049-5

Foto: Nakladatelství Mladá fronta