Kasie Westová – První opravdový polibek

8.11.2019 – Mám dceru, která má ráda dívčí romány. A jelikož si je přečtu taky někdy ráda, tak máme spolu oblíbené spisovatelky. Mezi ně patří i Kasie Westová. Její kniha PS. Líbíš se mi nás obě uchvátila, takže postupně čteme od této autorky vše, co nám příjde pod ruku. Její tvorba je vždy čtivá a originální. Ale někdy tomu chybí něco málo, abychom byli nadšení jako u té první knihy.

první opravdovy polibek

K romantice patří jiskření mezi hlavní dvojicí. Je to umění ji vykreslit tak, aby čtenář cítil, že se mezi nimi děje něco krásného. A to mi právě u této knihy chybí.
Je to hezký, zajimavý příběh, dalo by se říct z jiného světa – a to filmového. Bavilo mě to číst, ale k dokonalosti mi chyběla ta pomyslná třešinka na dortu ve formě vykreslené chemie mezi hlavním párem. Bylo to v tomto směru mdlé.

Příběh vypráví ústřední postava osmnáctiletá studentka Lacey Barnedová. Jejím snem od dětství bylo stát se herečkou a ona si za tím cílevědomě jde. Účinkovala v divadle, v reklamě, v seriále a nyní se dočkala hlavní role ve filmu o zombie. Je nadšená, že její filmový partner je už uznávaná hvězda a ona má také velkou šanci prorazit. Nechce se ničím rozptylovat, hlavně ne randěním.
Jenže nestíhá školu a otec ji domluví doučování, kterého se zhostí kluk Donovan studující na škole, kde má ona povolené domací studium. Donovan na první pohled vypadá jako suchar, ale Lacey si ho umí získat, aby ukázal, co v něm je. Donovan píše do novin a baví ho žurnalistika. Lacey se postupně do něj zamiluje, ale někdo začíná sabotovat její filmovou kariéru. Dokáži spolu zjistit kdo za tím je? A projeví se to na jejich lásce?

U těchto typu románu víme, že bude pohádkový konec, ale k jak němu dojdeme je taky zajimavé. Zde se to povedlo. Lacey mi byla sympatická, chovala se normálně a neměla žádné hvězdné manýry. Je tu hezky a myslím, že i pravdivě vykreslen přechod z dětství do dospělosti, který se nejvíce ukázal při návštěvě jejího domova. Filmové prostředí je atraktivní a dějově je zajimavé. Text je zpestřen mezi kapitolami ukázkami ze scénaře, kde Lacey hraje. Celkově se mi to líbilo, ale jak jsem na začátku řekla, autorka to umí ještě lépe. Tak příště….

Hodnocení: 70%

Žánr: Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2019, CooBoo
Orig. název: Fame, Fate, and the First Kiss, 2019
Počet stran: 328
Jazyk vydání: český
Překlad: Adéla Špínová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 9788075449009

Foto: Nakladatelství COOBOO
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52534085/prvni-opravdovy-polibek/