Kasie Westová – P.S. Líbíš se mi

2.2.2019 – Dlouho jsem měla chuť si přečíst nějaký dívčí román, který zaručuje dobrý konec. Když jsem dostala tuto knihu z Albatrosu, opravdu jsem z ní měla radost. Mé tušení mě nezklamalo. I když je to román pro dívky, je skvělý a neuvěřitelně mě bavil. Po dlouhé době jsem přečetla knihu za jedno odpoledne. Sice mě pak bolely oči, takže jak je vidět nemládnu, ale bylo to super.

P.S_libis se mi

Příběh vypráví studentka třetího ročníku na střední škole Lily. Je tak trochu svá. Miluje oblečení ze seconhandu, sama si ho pak upravuje. Ráda dělá návrhy oblečení a šije si ho. A hlavně miluje skládání textu a hraní na kytaru. Má jednoho staršího a dva mladší sourozence a k tomu trochu praštěné, ale milující rodiče. Doma je většinou bláznivý chaos a Lily musí pomáhát s hlídáním. Její nejlepší kamarádka je Isabel. Ve škole se jí hodně líbí kluk Lucas a nesnáší spolužáká Cada, který si z ní dle jejího mínění dělá srandu a zesměšňuje ji před ostatními.
Jednou na chemii z nudy napíše na lavici kousek textu své oblíbené básničky. Potěšilo ji, že někdo napsal na druhý den pod to pokračování. Lily mu odepíše a vzniknou z toho dopisy strčené pod lavicí, na které se Lily každý den těší. Stále přemýšlí, kdo může být ta spřízněná duše. A opravdu je to nečekané překvapení.

Příběh je zábavný, má šmrnc, správnou dávku jiskření a je prostě čtivý. Lily je moc sympatická hlavní hrdinka s normálními, uvěřitelnými problémy. Ne vždy je ráda doma v tom chaosu, ale miluje svou rodinu. Nad knihou jsem se někdy zasmála, někdy naštvala. Dokázala mě vtáhnout do děje a já si ji skvělě užila. A vůbec nevadí, že je určena mladším čtenářům. Tato kniha je třetí, kterou jsem od aurotky přečetla a všechny byly moc fajn, ale tato vede. Moc vám – nejvíce romantikům – ji pro radost a milé počtení doporučuji.

Hodnocení: 100%

Orig. název: P.S. I Like You (2016)
Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2019, CooBoo
Počet stran: 336
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 9788075447241

Foto: Nakladatelství COOBOO
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46304471/p-s-libis-se-mi/

P.S. Mám pro vás super kód. Cituji:
„Chtěli jste si pořídit něco nového na čtení? Nechte si naše knížky – www.albatrosmedia.cz - poslat BEZ POŠTOVNÉHO od 200 Kč a ještě přihodíme i 25% SLEVU jako bonus ➡ Zadejte v košíku kód DVACETPET1902 ⬅ „
No nekupte to…..