Julie Caplinová – Cukrárna v Paříži

31.12.2019 – Poslední přečtenou knihou tohoto roku je z žánru mojí oblíbené romantiky. Tato se moc povedla a přečetla jsem ji na jeden zátah. Využila jsem volna a možnosti vstávat ráno později a četla dlouho do noci. Udělala mi radost a bavila mě. Takže doporučuji.

cukrarna

Je to třetí kniha ze série Romantické útěky. Knihy na sebe nenavazují, takže si klidně tuto můžete přečíst jako první. Je to milá romantika bez erotiky s pár trapnými scénkami, které se dějí opravdu ve jménu lásky a pokud nejste účastníci trapasu, rozesmějí vás od srdce. Nebo se aspoň usmějete s myšlenkou, že se to opravdu stává, i když to vypadá velmi nereálně.

Nině je dvacetosm let a stále neví, co jí v práci baví. Vystřídala mnoho zaměstnání a nic ji nezaujalo. Nyní pracuje v restauraci, která se na dva měsíce zavírá. Bydlí na farmě u rodičů a chybí ji soukromí. Má čtyři bratry a spolu s rodiči se o ni všichni starají a nenechají ji chvilku klidu. Proto uvítá zprávu, že nejlepší kamarád bratra Sebastián, hledá pomoc do svého podniku v Paříži. A tak si rychle a ráda sbalí kufry a jede vlakem z Anglie do Paříže. Sebastián má nohu v sádře a kamarád ho ubytoval ve svém hotelu. Proto je jeho byt Nině plně k dispozici. Sebastián se zlobí na celý svět a je pekelně protivný. Nebere na nic ohledy a úkoluje Ninu, aniž by věděl, kolik se za tím vším skrývá práce. Byl přinucen s bistrem koupit i cukrárnu, která je na pokraji krachu. Ale zavázal se dokončit kurz pečení pro amatéry, po kterém chce předělat cukrárnu na bistro. Nina se na první pohled do cukrárny zamilovala. Skamarádila se i s účastníky kurzu a vypadá to, že našla práci, kterou hledala. Ale Sebastián je neústupný. Chce bistro a ne cukrárnu. Nina přesto tajně předělává cukrárnu ve funkční podnik a díví se, jak mohla bát kdysi do Sebastiána zamilována. Ale je její tajná láska opravdu minulostí?

Kniha se výborně četla a postavy byly dobře vykresleny. Nina mi byla sympatická i přestože nevěděla, co ji baví. Ale dokázala se postavit určitým názorům a prosadit svůj styl pečení, ve kterém není umění, ale spíše touha nasytit lidi a udělat jim radost.
Sebastián si uvědomoval, že je protivný, ale nemohl si pomoc. Má tolik práce a jeho pekelně bolí noha, která ho omezuje v pohybu. A vykreslené prostředí Paříže je prostě kouzelné. Kdyby to šlo, hned bych se tam rozjela a prozkoumala místa jako Nina, i když ta se hlavně věnovala své cukrárně.
Prostě je to moc hezká romantika a pokud máte rádi tento žánr, určitě si knihu přečtěte.

Hodnocení: 90%

Série: Romantické útěky 3.
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Cosmopolis
Orig. název: The Little Paris Patisserie, 2018
Počet stran: 368
Jazyk vydání: český
Překlad: Anna Křivánková
Ilustrace/foto: Kateřina Brabcová
Autor obálky: Eva Hradiláková
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-271-2483-1

Foto: Nakladatelství COSMOPOLIS
https://www.grada.cz/cukrarna-v-parizi-11058/