Jodi Ellen Malpasová – Ochránce

28.10.2019 – Je státní svátek, volný den a po předešlých akce nabitých víkendech jsem doma prohlásila, že dnes ležím, čtu a maximálně uvařím. Vše jsem splnila a dala si ke čtení oddechovou knihu, abych to leháro dokonale splnila. Kniha měla přesně to, co jsem očekávala. Zamilovaný román opepřený erotikou a moc hezkým pohádkovým koncem.

ochrance

Příběh je vyprávěn z pozice dvou hlavních hrdinů, kteří se ve vyprávění střídají po kapitolách. Jake je pětatřicetiletý bodyguard, bývalý válečný voják, který si z tama donesl psychické traumata ve formě výčitek. Zaslouží si trest a podle toho žije. Sobecky. Dostal novou zakázku. Má hlídat dceru bohatého podnikatele Camille, kterému někdo vyhrožuje, že jí ublíží. Cami nemá o ničem tušení. Je pětadvacetiletá modelka, snažící se prosadit v modní branži jako návrhářka. Jake si myslí, že je Cami rozmazlený spratek, ale v tom se mýlí a brzy to zjistí. Jenomže Cami je v ohrožení a Jake stále netuší, co se doopravdy děje. Přesto jsou ti dva k sobě přitahování magickou silou.

První půlka knihy je o poznávání. Cami se snaží Jake zbavit a dělá mu malé zlomyslné naschvály, které svým popisem i mě vyvolaly úsměv na tváři. Je to takové jemné oťukávání. V druhé půlce se více sblíží a začínají se dít věci, je to prostě akční. Zjistíme, proč má Jake noční můry, proč vydírají Cami otce a čeká nás v závěru i milé překvapení.

Musím říct, že oba hrdinové jsou sympatičtí. Jaké vystupuje jako pravý ochránce a muž snů. Cami je krásná, milá, zábavná a citlivá. Vzájemně to mezi nimi hezky jiskří a erotické scény jsou prostě normálně erotické. Někdy mi lezlo trochu na nervy opakování slov v myšlenkách Jakea. Ale budiž je to chlap….
Od knihy jsem očekávala přesně to, co jsem dostala. Čtivá romantika, lehká erotika, hezký konec, jednoduchý příběh muže, který ochrání ženu a ona mu na oplátku pomůže zvládnout a vyrovnat se s minulostí.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Romány, Erotika
Vydáno: 2019, Cosmopolis
Orig. název: The Protector, 2016
Počet stran: 448
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-271-0597-7

Foto: Nakladatelství COSMOPOLITAN
https://www.grada.cz/ochrance-9790/