Jenn Bennettová – Na jedné vlně

19.6.2021 – Další skvělá kniha na letní pohodu s romantikou je tu. Je určena hlavně mladším ročníkům, ale i ty starší pobaví. Mě určitě. Uvítala jsem kalifornské pobřeží, kde lidé často žijí surfem. Mě baví o tom číst. Je to jiný svět a chápu, že chce se někdo do něj podívat. Mě to stačí skrz knihu, ale dcera má sen, strávit v Americe aspoň rok a já věřím, že se ji splní.

0068790264_Na jedné vlně_V

Hlavní hrdinkou knihy je Bailey, která se přestěhuje k otci. Rodiče jsou rozvedeni a do teď bydlela u matky, se kterou si moc nerozumí po prožitém společném traumatu. U otce nachází přesně, co hledala. Podporu, milující starostlivost a pochopení pro její nálady. Bailey má prázdniny a otec ji zařídil brigádu v muzeu, kde potká Portera. Je hezký, ale tak trochu ji leze na nervy. Její záchrana je online kamarád, se kterým sdílí lásku k filmu. Nezná ho, ale chtěla by ho poznat, tak začne její hledání po panu tajemném.
Nebo pátrání vzdá a dá šanci Porterovi? Jasně, že si to musíte přečíst, pokud máte rádi studentské lásky.

Téma se zde dotýká i jiných problémů jako je závislost na lécích nebo vypořádání se s těžkými následky po nehodě. Vše má dvě strany a je dobré před unáhlenými názory vidět obě, abychom si udělali rozumný názor na danou věc. Je fajn, že Bailey přizná chybu a snaží se ji odčinit. Je to čtivá, milá romantika o poznávání dvou mladých lidí, odkrývání svých tajemství navzájem, a také o vystoupení ze své komfortní zóny. Bavila mě a věřím, že bude bavit i vás.

Hodnocení: 80%
Foto: Nakladatelství COOBOO

Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno: 2021, CooBoo
Originální název: Alex, approximately, 2018
Překlad: Kristýna Vítková, Hana Netušilová
Počet stran: 320
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 9788076612020

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/68790264/na-jedne-vlne/