Jeff Kinney – Deník malého Poseroutky – Radosti zimy

20.1.2019 – Deníky malého poseroutky čtu ráda. Je to zpestření a hodně mě baví jeho máma, která je mi sympatická. Ani v tomto třináctém díle nezklamala, i když jí tam byl dán velmi malý prostor, proto mě to mrzelo. Celkově tento díl byl slabší než díly předešlé.

radosti zimy

Jak název napovídá, tento díl je o zimě. O velké zimě. Takže Greg popisuje svou čvrť, která se dělí na kopci a pod kopcem. Tyto dvě skupiny proti sobě stále bojují. Vyvrcholí to v závěru velkou sněhovou bitvou, která je vtipná. Líbila se mi Gregova máma, která se rozhodla pro víkendy bez obrazovky a celou sobotu měl Greg strávit venku. Dokonce před ním zamkla dveře a on se musel se svým kamarádem nějak zabavit. Z toho vymysleli, že postaví iglů. To se pak odvíjelo ve stavení pevnosti a skončilo to bojem kopec proti rovině.

Jak jsem se zmínila, tento díl mi připadá slabší oproti předešlým. Dvě třetiny se skoro nic neděje. Je tam sem tam vtipný moment, ale není to ono. Prostě poloprázdné. Konec to trochu zachránil, přesto si myslím, že z toho tématu mohl autor vytěžit více.
Opět Greg ukazuje na sobě, jak se mu některé zdánlivě vtipné situace mohou vymstít. Např. Ze srandy si vyměnili ve třídě při suplování místa a učitel, který neznal děti, měl v ruce zasedací pořádek. Pak řekl učitelce, že Greg zlobil celou dobu, i když to nebyl on. Takže měl trest dva týdny po škole nezaslouženě. Ale chybami se člověk učí, a tak děj naznačuje dětem, ať přemýšlejí, než něco vyvedou. Což mým synům říkám pořád.
Stále je to čtivé a místy zábavné. Dětem, kteří mají rádi sérii o Poseroutkovi, se bude líbit i tento díl. A je fajn, že čtou. Tak za mě, proč ne?

Hodnocení: 70%

Série: Deník malého poseroutky (13.)
Orig. název: The Meltdown
Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno: 2018, CooBoo
Počet stran: 224
Překlad: Veronika Volhejnová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 9788075446695

Foto: Nakladatelství COOBOO
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/34312283/denik-maleho-poseroutky-13-radosti-zimy/