Janet Evanovich & Lee Goldberg – Podfuk

25.7.2016 – Tuto knihu jsem si vzala na dovolenou a stihla jsem ji přečíst. Hurá. Když máte malé děti, nic není jisté. Dokonce jsem zvládla přečíst dvě knihy. Minulý rok jsem měla na kontě přečtených knih 0. Takže se lepším. Podfuk se skvěle hodí na dovolenkové čtivo. Je to dobře promyšlený, čtivý a nenáročný román.

podfuk

Jediné z čeho jsem byla jemně zklamaná, byly hlavní postavy. Čekala jsem někoho ve stylu seriálové dvojce Dempsey a Makepeaceová, kterou jsem měla moc ráda. Bohužel tato knižní dvojce neměla ten správný šmrnc. Mohlo tam být více špičkování a ironických vtipných dialogů. Nebyl plně využit potenciál, který se nabízel.
Toto malé mínus vyvážil velmi dobře vymyšlený děj. Lupič Nick byl geniální. Líbilo se mi, jak chytře svoje podvody prováděl. Upřímně, mě by to nikdy nenapadlo. Proto asi nejsem bohatý lupič….

Kate je agentka FBI. Chováním se podobá více mužům, ale některé ženské city jí samozřejmě zůstaly. Takže nemá ráda nakupování, miluje jídlo z rychlého občerstvení a v hlavě má samou práci. Posledních pět let ji zaměstnával Nick, který zvlášť inteligentními zločiny a švindly dokázal obírat velmi bohaté lidi. Prostě ubíral těm, kteří to ani nepocítili. Kate mu byla často velmi blízko na stopě, ale vždy ji unikal a nezapomněl udělat pro ni nějaký soukromý vtípek. Až jednou mu to nevyšlo. Nick neztrácí nic ze svého šarmu a dokáže přesvědčit pohlaváry z FBI, že by se jim mohl hodit. Kate si to nemyslí. Přesto se z nich stává tým, ve kterém musí spolu spolupracovat. To vede k vtipným dialogům a nečekaným momentům.

Svoje plusy i mínusy příběhu jsem již napsala. Je to oddechová knížka k odpočinku jako stvořená. Já bych ocenila více jiskření mezi Nickem a Kate. Ale někomu se zase může líbit pár, kde romantiky je minimum. Převládá soupeřivost a chytrost. Ženy určitě ocení šarm Nicka a mužům se bude líbit Kate, která není žádná panenka z cukru. Myslím, že pokud vás kniha zaujala, určitě přečtením chybu neuděláte. Máte ještě čas. Prázdniny jsou stále v první polovině. Pokud to nestihnete o dovolené, určitě si najdete jinou příležitost. Já čtu kupodivu více, když je škaredé počasí. Takže když prší, šup ke knize.

Série: Nick Fox a Kate O’Hareová (1.)
Originální název: The Heist
Žánr: Literatura světová, Humor, Thrillery
Rok vydání: 2016, 1. vydání originálu: 2013
Počet stran: 256
Nakladatelství: Mystery Press
Překlad: Alžběta Lexová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-88096-27-6

Foto: Nakladatelství Mysterypress