Hazel Prior – Ellie a její náhodné setkání

17.3.2020 – V dnešní době plné strachu a obav z hrozby nové nemoci jsem ráda za únik ke knize, která byla pro mě pohlazením po duši. I já jsem vystresovaná ze situace kolem, uvědomuji si důsledky a následky. Proto jsem omezila pohyb a jsem ráda za knihy. Ty mají dar, při vhodně zvolené knize, mě aspoň trochu uklidnit. A tato je k tomu jako dělaná.

0058202780_Ellie_a_jeji_nahodne_setkani_PREDEK_do1024kb

Příběh je lehce romantický, takže je určen spíše pro ženy. Ale ukazuje, jak se máme dívat na svět kolem sebe a co je pro nás opravdu důležité. Prostřednictvím Ellie a jejího nového přítele Dana se nám dostává krásný pohled na to, co je opravdu podstatné.

Ve vyprávění se střídají obě hlavní osoby. Ellie je žena v domácnosti. Její manžel Clive je rád, že ji má jenom pro sebe. Ellie si není jistá, jestli je spokojená, ale je vděčná, že se o Cliva opírá, že je její strom. Ráda se toulá po přírodě, až jednou dojede k osamocenému domu se stodolou. Táhne ji to k prozkoumání a tam narazí na velmi hezkého muže Dana, který vyrábí harfy.

Dan je zvláštní. Vidí svět přímě, takový jaký je a nerozumí ironii. Miluje přírodu, hudbu, peníze jsou pro něj nedůležité. Má rád svůj stereotyp a nechce změny. Když Ellie zabloudí k němu, vidí jak ji učarovaly jeho harfy. Když Ellie přizná, že na jejím seznamu přání, které by chtěla uskutečnit do svých čtyřiceti let je i hra na harfu, Dan ji jednu věnuje. Ellie ji nemůže příjmout, ale dohodnou se, že kdykoli může přijet k němu a hrát u něj. Ellie učaruje harfa i Danovo vnímání světa. Více a více pozoruje rozdíly mezi Danem a Clivem. Jak moc se změní svět pro Ellie a pro Dana jejich setkáním, to si již přečtěte sami, ale věřte, že o překvapení nebude nouze.

Autorka velmi čtivě, mile a hezky vylíčila dění kolem hlavních postav. Obě postavy byly velmi sympatické a já jsem si je oblíbila. Bavilo mě číst o jejich setkáních, o vzájemné pomoci i o záchraně bažanta, který hraje v příběhu taky důležitou roli. Je to čtení o obyčejném životě, který klidně plyne, ale sem tam se zavíří a změny na sebe nenechají čekat. Pro mě moc příjemná a pohodová kniha. Doporučuji.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2020, Domino
Počet stran: 272
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 9788074983948

Foto: Nakladatelství Domino
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58202780/ellie-a-jeji-nahodne-setkani/