Gill Sims – Proč je mámě všechno u …..!

18.7.2020 – Název je zavádějící. Mámě z knihy není vše jedno (slušně řečeno), ale je to žena, která hledá ve svých letech sebe samu a myslím, že se jí to dobře daří. Má dvě pubertální děti, které jsou na svůj věk správné, dva psy a tři slepice. Slepice mě rozesmály, protože hlavní hrdinku nenávidí.

proc je mame

Je to tředí díl série Deník rozčílené matky a díly na sebe volně navazují. Takže tento třetí jsem četla jako první a vůbec to nevadí. Kniha se mi dostala do ruky náhodou, protože tyto deníky moc nevyhledávám. Ale vůbec to nebylo špatné čtení. Na odreagování to bylo fajn. Někdy se autorka zbytečně rozepisovala v myšlenkách hrdinky Ellen, ale místy to bylo opravdu vtipné a Ellen mi byla sympatická.

Ellen je čtyřicetšest a manžel Simon se ji přiznal k nevěře. Pro Ellen je to velká zrada a Simon ji to komplikuje, je to prostě sobec. Její dvě děti Jane – patnáct let a Peter – dvanáct let ji to moc neulehčují. Jako správní puberťáci vidí hlavně sebe, ale během knihy poznámé, že jsou vnímaví a citliví, i když to přiznají tajně, aby se neztrapnily.
Ellen pochopí, že je čas vzít život do svých rukou a dělat věci, které si vždy přála, ale kvůli Simonovi je nikdy neměla. Simon opravdu vidí jenom sebe a Ellen se mu vždy přizpůsobila. V samostatnosti ji podporují i přátelé, takže Ellen není na vše sama. Procházime s Ellen koupi jejího nového domu, výběr psa či obnovení randění s někým novým.

Kniha se dobře četla. Někdy tu bylo na mě příliš moc vína. Nevím, možná to mělo vyznít uvolněně. Na mě to působilo nepřirozeně. Líbil se mi popis jejího vztahu k dětem, byla kritická, sarkastická, ale milující a pravdivá. Takže jestli se chcete dozvědět jak to dopadne u ní s láskou, tak si to musíte přečíst. Simon se totiž začíná více snažit….. ale vše má své pro a proti.

Hodnocení: 70%

Série: Deník rozčilené matky 3.
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2020 (ekniha), Motto
Orig. název: Why Mummy Doesn’t Give a ****!, 2019
Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
Počet stran: 352
Jazyk vydání: český
Překlad: Jakub Chodil
ISBN 978-80-267-1834-5

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58596492/proc-je-mame-vsechno-u/