Evie Dunmore – Rebelky z Oxfordu: Jak svrhnout vévodu

26.2.2022 – Ráda se vracím k zamilovaným románům. Prostřídávám žánry, ale vždy mě to táhne zpět k románům, u kterých si nejvíce odpočinu. Proto jsem s radostí sáhla po nabídce k recenzi a s chutí si tuto novinku přečetla.

rebelky

Bavila mě. Má šmrnc. Hlavní hrdinka je trochu jiná, než si vyžaduje doba. Ale právě ta jinakost mění svět a snad k lepšímu. Hlavní postavou je Annabelle, která získala stupendium jako jedna z prvních dívčích studentek Oxfordské univerzity. Píše se rok 1879 a ženy by měly ve všem poslouchat muže a do ničeho se nemotat. Anabelle je svá, je chytrá, studovaná a chce změnit postavení žen ve společnosti. Stipendium dostala od dámského spolku a za něj se musí snažit veřejně prosadit zákon o majetku vdaných žen.

Jeji aktivity ji seznámí s vévodou z Montgomery. Jsou k sobě přitahováni, ale snaží se odolat. Přesto jejich náhodná setkání vedou k tomu, že ji vévoda často zachraňuje. Ať je to z vězení nebo pomáhá v nemoci. Každé setkání ji více dělá neodolatelnou. Prostě je tam láska. Ta dokáže překonat vše možné. I to, že Annabelle je neurozeného původu.

Příběh je čtivý, má sympatické hrdiny, vyšší poslaní a hlavně fajn atmosféru.
Hezky je tam vylíčen vztah jejich kamarádek, které Annabelle poznává na škole. Takže mám tušení, že další díl bude o jedné z jejích přítelkyň. Těším se na další setkání s nimi.

Hodnocení: 90%

Série: Rebelky z Oxfordu 1.
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno: 2021, Cosmopolis
Originální název: Bringing Down the Duke, 2019
Překlad: Júlia Mackovová
Počet stran: 368
Jazyk vydání: slovenský
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-8090-228-5

Foto: Nakladatelství COSMOPOLIS
https://www.grada.cz/rebelky-z-oxfordu-jak-svrhnout-vevodu-12666/