Eva Obůrková – Výlety (nejen) s dětmi

28.6.2021 – Miluji výlety. Kdykoli, léto nebo zima. Klidně půjdu i v dešti, ale to bych šla většinou sama, takže z toho sejde, protože nerada chodím sama. Každý jsme nějaký a já když nemohu sdílet své zážitky s někým, tak to není ono. Jako jo, na procházku jdu sama, ale výlet je pro mě za něčím, co není v dosahu procházky.

Vylety_nejen_s_detmi1_

Tím pádem chápete, že mám ráda plánování a k tomu patří něco, co mi dává tipy. Internet je super, ale větší radost mi dělá listování a potom, když přibližně vím kde, tak dohledávám podrobnosti – jak, kdy a co. Takže mít knihu v ruce jako je tato, je pro mě super úžasné. Dělá mi radost si v ní jen listovat. Je krásně výpravná a 1600 tipů na výlety po česku, je velká inspirace.

Je rozdělena na 16 dílů, kde každý je věnován určité oblasti jako je Vysočina, Zlín a Východní morava nebo Brno a Jižní morava. Líbí se mi, že je určitému výletu věnován krátký, stručný, ale výstižný odstavec, takže se na jednu stranu vejde třeba 6 tipů. Vždy je pod odstavcem heslovitá informace o webových stránkách, otevírací době a piktogramy, zda se je otevřeno nepřetržitě, jestli tam jde jít s kočárkem nebo volný vstup atd.

Zjistila jsem, že je tolik míst k vidění, že mi na to nevystačí celý život, což je super, protože se mám stále na co těšit. Všude je krásně, pokud jsme tam rádi. V česku je obzvlášť nádherně, takže nelenošte a objevujte své okolí. Začněte v blízkém dosahu a roztahujte svá křídla putování až obsáhnete kraj a půjdete dál a dál, až poznáte mnoho míst, které vás nesmírně vnitřně obohatí. Protože o tom to je. Cestování je nejlepší investice do našeho času. A pokud je sdílíte s někým, koho máte rádi, tak to je nádhera.

Knihu vřele doporučuji.
Toto léto se mé plánování dovolené nepodařilo. Měli jsme jet do Orlických hor, ale ubytování nám zrušili nedávno. Vzhledem k tomu, že dnešní doba je divná. Testování mi příjde absolutně zbytečné a škoda peněz, protože to má význam, když je spousta lidi nemocných, ale díky bohu je nyní spousta lidí zdravých a je nesmysl dokazovat, že jsem zdravá. Z principu nebudu podporovat tohle utrácení za testy, když ty peníze mohou být využity tisíckrát lepším způsobem. To je můj názor. A tak budeme dělat výlety. Doma je nás pět. Každý má jeden den a já jako vedoucí, mám dva. To jsem zvolila samovolně, protože mám nejvíc plánů. :-)
Kupodivu se tento návrh shledal s nadšením a každý plánuje svůj den pro všechny. Tuším, že bude cyklovýlet, dinopark, rozhledna a uvidíme, s čím příjdou další. Budu dávat fota na instagram, tak sledujte, kde se všude podíváme. Důležité je, že budeme spolu.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Mapy a atlasy
Vydáno: 2021, Jota
1. vydání originálu: 2021
Počet stran: 552
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7565-860-9

Foto: Nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/vylety-nejen-s-detmi