Eva-Maria Zurhorst – Soulsex

30.11.2021 – Kniha je o naší sexualitě, partnerské intimitě a hlubokých prožitků duše. Zní to zajimavě, že? A taky to zajimavé je. Je to o partnerství, které je třeba v rozkladu, nebo se k tomu blíží, či je ve vztahu odcizení. Je to pro všechny, kteří chtějí svůj vztah upevnit a zlepšit. Uzdravit. Je to dost dobrý náhled.

soulsex

Jako první krok je tu naslouchat svému tělu. Ženské tělo potřebuje lásku, nejen chtíč. Žena musí být milována. Autorka popisuje sve uzdravení vztahu, kdy nejdříve manžela přemlouvala, předčítala mu z knih, objímala a prostě mu nedala pokoj.
Manžel na to postupně přistoupil. Naučili se, že musí život prožívat každý den naplno, pokud nechceme, aby se z něj živost vytratila. Bylo potřeba se vrátit k fyzické lásce. Čím častěji, tím lépe. Je to jako se sportem, kdo přestane trénovat a hýbat se, ten zdřevění, zleniví a při dalším pokusu si namůže svaly. Vůbec to není snadné.

Dále autorka popisuje neduh této doby, kdy se muží honí ulovit určitou ženu, jen pro ten pocit vítězství. Je tu nezájem o to druhé pohlaví. Jak je v módě mít milenku. O tom, jak je sex volně přístupný na internetu. Je virtuální, ale jak to vypadá s opravdickým sexem? Ukazuje tu na konkrétních příkladech párů z praxe, proč ten vztah v sexuální rovině nefunguje.

V další kapitole se zabývá tématem, proč je sex, tak obrovské téma, které na jedné straně přivozuje extázi, ba dokonce závislost, na druhé straně nás nutí utíkat, moralizovat a provádět naprosto nelidské věci? Dále mluví o dětství a určitých traumatech, které pak poznamenají dospělého ve vztahu. Popisuje vztahy, kde jeden partner zůstává z nějakého konkrétního strachu.

V druhé části knihy se autorka věnuje novým začátkům. Vysvětluje jak sex berou muži a jak ženy. Co je opravdu důležité ve vztahu. Jedna důležitá věta mě zaujala a to
„Kdo nedokáže říct ne, ten ve skutečnosti neumí říct ani opravdové ano. Kdo si nedokáže uhájit své hranice, musí zůstat většinu času uzavřený, aby ho vnější svět nepřeválcoval.“ Tím chce autorka říct, že byste vědomě měli se posilovat ve schospnosti nastavovat hranice.
Dále vysvětluje, jak se mohou partneři znovu sblížit a na jaké úrovni. Tyto rady si budete muset přečíst sami. Ale to už je velmi konkrétní, jak se ve vztahu intimně sbližovat. A to je ve třetí části, která se jmenuje soulsex prakticky, kde jsou uvedeny pravidla pro váš nový sex z pozice ženy i muže.

Tato kniha je zajimavá a myslím, že velmi poučná pro zdravý vztah. Celkově je kniha napsána čtivě s pozitivní energii k tématu. Upozorňuje, že to chce velkou odvahu otevřít své srdce a být znovu zranitelný a volný.

Hodnocení: 80%

Žánr: Pro ženy, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno: 2019, Synergie
Originální název: Soulsex
Překlad: Martina Vykouková
Počet stran: 296
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Diana Delevová
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 978-80-7370-537-4

Foto: Nakladatelství synergie
https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/umeni-milovat/000486_soulsex.php