Ellen Baileyová – Taková jsem já

ZÁPISNÍK – Můj styl, můj život, můj svět
22.4.2018 – Tentokrát dávám tip na knihu, která je spíše knihou pro hraní a zábavu. Vlastně je to tip na dárek pro holky. Moje třináctiletá dcera, když ji viděla, tak se smála co je to za blbost a za chvíli šup, už si do ní něco zapisovala a smála se při psaní.

takova jsem ja0001

Je to typická holčičárna, ale moc hezky udělána. Když jsem byla já malá, tak jsme si takové knihy tvořily do sešitu. Opisovali jsme si je s kamarádkami navzájem, půjčovali si je, aby se tam zalepovaly tajné vzkazy, s návodem v který čas je otevřít. Byla to sranda. Teď to mají holky jednodušší. Kniha je předtištěna a ony můžou jen dopisovat. Vše má svoje kouzlo. Ty moje ručně dělané i tyto předtištěné.

Tato kniha je dobře propracovaná. Např. je tam soubor úkolů, kde se má napsat jméno do obdélníku, dokreslit kruh, namalovat prasátko a namalovat cokoliv. Na další straně je rozebráno, co značí o tobě, že jsi nakreslila prasátko s pohledem vlevo, vpravo či rovně a celkově je vše jednoduše a s vtipem rozepsáno, co značí to, jak jsi to namalovala. Je hezké, že všechno to rozebírání a doplňování je v pozitivním smyslu. Takže je super, když spíš na zádech, na břiše, či na boku.
Zapisuješ si filmy, knihy, různé testy, kde třeba zjistíš jaké povolání je pro tebe vhodné, co máš ráda a co nesnášíš, čeho se bojíš, oblíbená jídla, volný čas. Prostě všechno možné a věřím, že se u toho holky vyblbnou a za pár let si to rády prohlédnou a že se u toho budou zpětně dobře bavit.

Takže pokud nevíte co koupit holce 10 – 15let, klidně sáhněte po této knize a chybu neuděláte. Je hezky zpracována, ilustrace mají šmrnc a je tam tolik blbůstek, které člověka normálně ani nenapadnou, že je bavit prostě bude.

Hodnocení: 100%

Druh zboží: Kniha
Vydavatel/výrobce: Mladá fronta
Počet stran: 128
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Rozměry: 189 x 246
Kód: 9788020445957
EAN: 9788020445957
ISBN: 978-80-204-4595-7
Rok vydání: 2018

Foto: Nakladatelství Mladá fronta