E.L.James – Mister

16.12.2019 – Většinou nečtu hodnocení před svým čtením knihy. Tady jsem měla asi tušení, protože jsem si je přečetla a říkala si, tak to je celkém nízké hodnocení, ale co, uvidíme. A byla jsem mile překvapena. Jasně kniha má své slabší místa, ale je to erotický román a autorka má svůj styl již z předešlé knihy, takže čemu se ti čtenáři diví? Nechápu….

mister

Pokud se vám líbily Odstíny, tak se vám bude líbit i tato kniha – aspoň si to myslím. Má tu výhodu, že děj je v jedné knize a ne ve třech. Pro mě to bylo malinko rozvleklé, ale ještě se to dalo snést. Čtivost ji nelze odepřít. Děj byl málo uvěřitelný. Ale je to román, kde já počítám s předvídatelným koncem, tam se ani nic jiného nečeká, proto to čtu. Kdyby měla kniha o 100 stran méně, určitě by ji to prospělo.

Hlavní postavou je osmadvacetiletý hrabě Maxim, který zdědil titul po svém nedávno zemřelém bratrovi. Jeho největší zálibou jsou ženy a hudba. Nějak se musí vyrovnat s novými povinostmi. Jenomže doma narazí na novou uklízečku Alessiu, která ho uhrane nejen svým vzhledem, ale i svou hrou na klavír. Alessia musela utéct ze svého domova v Albánii, protože ji otec nutil do svatby s mužem, který ji týral. Cesta do Londýna, byla taky hrozná a Alessia měla štěstí, že přežila. Je na hranici chudoby, ale snaží si vydělat peníze, aby se trochu osamostatnila. Jenomže minulost je ji v patách a Maxim ji pomůže se na chvíli skrýt v jeho domě na vesnici. Tam prožijí krásné chvíle vzájemného poznávání, ale i tam je minulost dostihla a musí se to vyřešit. Jak? To si již přečtěte sami.

Je to trochu překombinované a dramatické chvíle byly napsány málo uvěřitelně, že mě tak nějak nezásáhly. I když si to představím, že se to někomu děje doopravdy, není mi z toho dobře. Týká se to hlavní hrdinky, jakým způsobem odešla ze své země. Je to celkem závažné téma a bohužel neprozdradím, ať vás neošidím o moment překvapení.
Na mě to bylo přeslazené, ale byla jsem na knihu zvědavá, a tak jsem si ji ráda přečetla. Není to vyloženě můj šálek romantiky, ale věřím, že si své čtenáře najde. Romantická linka byla příjemně provedena, propojení hudby a Alessiny krásy bylo moc hezké. Jen na to bylo použito moc slov. Také proměna Maxima z děvkaře na zamilovaného muže byla velmi rychlá. Ale budiž.
Mínusem je také neuzavřenost vedlejších dějových linek.
Kdo má rád přeměnu z né moc příkladného chlapa na dokonalého, okořeněnou erotikou, kdy jeden z páru poznává radost ze sexu, tak ten ať se do knihy s chutí pustí.

Děkuji knihce za poskytnutí recenzního výtisku.

Hodnocení: 60%

Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno: 2019, Baronet
Orig. název: The Mister, 2019
Počet stran: 504
Jazyk vydání: český
Překlad: Zdenka Lišková
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-269-1222-4

Foto: Nakladatelství Baronet
https://www.knihcentrum.cz/mister