Darynda Jonesová – Čtvrtý hrob pod nohama

26.2.2017 – Včera jsem s nadšením psala o prvním díle ze série Charley Davidson se závěrem, že za chvíli hupsnu z jedničky na čtyřku a podařilo se. Knihu jsem slupla jako malinu během jednoho dne a moje zanícení z této série stoupá k nebeským výšinám a šíleně moc se těším na další díly.

čvrtý hrob

Jsem moc ráda, že díky nabídce z Knihcentra jsem se dostala k této sérii a mohla si přečíst zatím poslední, čtvrtý díl. Vůbec mi nevadilo, že jsem nečetla druhý a třetí díl. V knize byly spojitosti s minulými díly stručně vysvětleny, takže jsem se v ději dobře orientovala. Hlavní hrdinka Charley opět skvěle perlila. Dokázala mě rozesmát, zaujmout a dokonce mi věnovala překvapení v případu, v němž jsem vůbec neuhodla, jakým směrem se vyřeší. Také mě dojala nádherným vylíčením, jak vypadá nebe, které na nás čeká po smrti. A co mě nadchlo šíleně moc, že kniha stále jiskřila romanticko lehce erotickým nádechem. Autorka je skvělá, že si laťku nejen udržuje, ale dává si ji výš a výš. S velkým očekáváním se těším na další setkání v novém díle. Protože závěr…. závěr stál za to. Ach! :-)

Ve stručnosti vás seznámím s Charley. Je to žena, která vidí mrtvé před tím, než se odeberou bránou do nebe. Některé duše tu setrvávají z důvodu, že nemají uzavřené věci na zemi. Charley jim pomáhá, protože je smrtka. Postupně zjišťuje, jakou mocí vládne. Aby se nenudila, ochomýtá se kolem ní pekelně sexy muž, jenž je syn Satanův, Reyes Farrow. Je těžké mu nevěřit, když ji neustále zachraňuje.
Charley je nejen nádherná, ale i vtipná a sarkasmus z ní sálá na všechny strany.
Na začátku knihy se s ní setkáváme, když se vzpamatovává z útoku z předešlého dílu, kdy ji šlo o život. Dva měsíce nevytáhla paty ze svého bytu, sedí u TV a bezhlavě nakupuje zbytečné krámy z teleshopingu. Zpět do života ji nakopne nový případ. Charley se živí jako soukromý detektiv. Žena ji požádá o pomoc, protože má strach o svůj život. Je zde několik záhad a nejasností, ale Charley si s tím poradí tak dokonale, že se ji neúmyslně podaří vyřešit další tři případy, které se jí nějak samy připletly do cesty.

Nebudu se už opakovat, abych vás chválou zbytečně nenudila. Takže naposled. Kniha je skvělá a určitě si ji přečtěte. Vřele doporučuji.

Děkuji logo_knihcentrum_bilypodklad za recenzní výtisk.
Knihu si můžete koupit zde: https://www.knihcentrum.cz/ctvrty-hrob-pod-myma-nohama

Hodnocení:100%

Série: Charley Davidson (4.)
Originální název: Fourth Grave Beneath My Feet (2012)
Žánr: Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno: 2016, Beta – Pavel Dobrovský
Počet stran: 376
Překlad: Tomáš Bíla
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7306-859-2

Foto: Nakladatelství Beta