Daniela Krolupperová – Taje olivového háje

24.6.2018 – Absolutně ve všech směrech je tato kniha pohádkově kouzelná. Kouzelná je od stylu vyprávění, přes dějový příběh až po ilustrace. Je velmi milá, poetická s nádechem tajemství. Příběh se líbezně rozvine jako poupě, o které se s láskou stará víla Markéta, u které to vše začalo.
To jsem to krásně popsala, sama sebe chválím jako tuto knihu, která se mi moc líbila a je zároveň poslední z trojice knih, které jsem dostala před měsícem z nakladatelství Portál.

taje olivového háje

Na začátku byl bouřlivý vítr z hor Mistrál, který malou vílu Markétu odvál z hor až do opuštěné zahrady v malém městečku francouzské Provence. V altánku našla opuštěný kávový šálek, který byl jako stvořený pro její spánek. Začala se starat o zahradu, která pod jejím vedením kvetla. Jednou opět Mistrál přivál další vílu Hedviku z levandulového pole. Společně se staraly o zahradu, skamarádily se, ale Hedvice se moc líbil Markétčin kávový šálek. A tak se rozhodly vydat se do kavárny, pro další. V kavárně potkaly vílu Marii, která jim se vším poradila. Ale najednou se na městečko snesl smutek a víly se rozhodly udělat dobrý skutek. Věděly, že v opuštěném altánku leží na stole brýle, a tak začaly hledat majitele. To dobrodružství je zavede do olivového háje, kde přebývá víla Jana, která začne pátrat s nimi a to je dokonce zavede až na pobřeží. Kde se to nádherné dobrodružství krásně vyřeší k radosti všech přítomných.

Já myslím, že už podle zkráceného mého vyprávěni je jasné, že je to o vílách a dobrých skutcích. Víly jsou pracovité a hodné.
Kniha je vydána na kvalitním pevném papíře, text doprovází ob stránku krásné ilustrace, má širší řádky a je vhodná pro začínající čtenáře. Určitě se více bude líbit holčičkám, protože víly jsou hlavně holčičí téma, ale věřím, že i kluky bude bavit. Mého sedmiletého Vaška zaujala. Upoutala ho spíše druhá půlka, kde to bylo více akční.
Vřele velice moc a moc děkuji nakladatelství Portál za tři knihy (Moje maminka je nej, Rodina a tato) které mi udělaly velkou radost. Jak při rozbalování, tak při čtení. Musím nezaujatě podotknout, že mě zatím žádná kniha z tohoto nakladatelství nezklamala. Dětské knihy jsou úžasné a ty s křesťanskou tématikou umí dodat sílu a radost.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno: 2018, Portál
1. vydání originálu: 2018
Počet stran: 120
Ilustrace/foto: Eva Chupíková
Autor obálky: Eva Chupíková
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-262-1338-3

Foto: Nakladatelství Portál

www.nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi