Daniela Celliová – Divy světa

4.1.2020 – Další dětskou knihou, která mě zaujala je tato o cestování. Cestování miluji.
Jsou to dle mého nejlépe utracené peníze pro radost. Cestování vzdělává, rozšiřuje obzory a také se setkáte s růzmými lidmi, kdy poznáte, že dobří lidé jsou všude na světě, i když jim nerozumíte. Budu pozitivní a myslím jen na ty dobré….

divy sveta

Autorka v úvodu zmiňuje, že když byla malá, ráda se schovávála ve skříni s atlasem a cestovala v mysli. Zajímaly ji podrobnosti o různých místech, a tak si splnila sen a napsala knihu o jedinečných místech světa. Vybrala 31 míst, které mají své kouzlo, a na které se jezdí dívat hodně, opravdu hodně lidí. Věří, že na některé z těch míst se děti podívají i v dospělosti doopravdy. Pokud má v sobě člověk touhu po cestování, tak prostě cestovat bude. Pokud nemá, tak by se mohl trochu přemoci a něco nového navštívit. Obohatí ho to.

Chytnu se jedné památky, kterou vám pomocí knihy představím. Eiffelova věž v Paříži byla postavena v letech 1887-1889 a je vysoká 312,27m. Váží 10 000 tun a každých sedm let je natřena 60 tunami barvy. Životnost žárovek je 6 000 hodin a výchylky vrcholu jsou až 18cm nahoru za teplého počasí a až 7cm do stran ve větru. Dále se tu dozvíme, co předcházelo stavbě a jak se stavělo. Této věži jsou věnovány čtyři strany, na které jsou také ilustrace. Jedna strana je bez textu a je na ní obrázek celé věže, ostatní jsou s ilustracemi k zajímavým poznámkám o této světoznáme a krásné věži. Během stavby Eiffelovy věže pracovalo v neuvěřitelné výšce na 300 kovodělníku, kteří ke spojení 18 000 ocelových části použili přes 2,5 milionu nýtu.

A proč jsem si k představení vybrala tuto vež? Byla to pro mě první cesta do zahraničí a já si vybrala Paříž. Bylo to krásné a doteď vzpomínám na první výlet, kde jsem navštívila i Eiffelovku. A já miluju věže a rozhledny, takže to byl pro mě velký zážitek.
Kniha je krásně zpracována. Je plná zajímavostí a neuvěřitelných věcí o nádherných místech a věřím, že spoustu dětí inspiruje k cestování. Jediné malé mínus je velikost knihy, je velká. Je velikosti atlasu a tímto je trochu nepraktická, ale to je hlavně můj problém. Pokud se děti chtějí dozvědět více o světě kolem nich, podpořte je i touto knihou. Je moc hezká.

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura světová, Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno: 2019, Bambook
Orig. název: Wonders of the World, 2019
Počet stran: 104
Jazyk vydání: český
Ilustrace/foto: Giulia Lombardo
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 978-80-271-2264-6

Foto: Nakladatelství bambook
https://www.grada.cz/divy-sveta-10886/