Christina Laurenová – Nelíbánky

1.8.2021 – S rozjetým létem jsem zjistila, že méně čtu. Ale to vůbec nevadí, každý máme různá období a já nyní spíše lelkuju po přírodě a knížky mám okrajově.
Ale když se ke čtení dokopu a je to čtivé, tak za dva dny je po ní. Což byl případ tohoto románu.

Nelibanky

Je to přesně scénář příběhu romantiky, jak jej mám ráda. Hlavní dvojice se nejdříve nesnáší, aspoň si to myslí. Dělají si naschvály a slovní výměny jsou velmi hašteřivé a vtipné. Pak zjišťují, že ten druhý je fajn a nakonec to skončí pohádkově. Ale přesně proto romány čtu. Tento je na pohodu a celkově mi sedl, že se mi opravdu líbil.

Olive má sestru dvojče Ami, která se právě vdává. Všechno by dobře dopadlo, kdyby nedošlo na svatební hostině k otravě z jídla. Jediná Olive a bratr novomanžela Ethan nejedli jídlo, protože mají alergii na mořské potvory, a tak jsou zdraví. Olive s Ethanem se nemají rádi, ale jsou přemluveni, ať jedou na svatební cestu místo novomanželů, jinak by vše propadlo. Dovolená je to krásná, ale Olive i Ethan zde potkají své známé, kteří jim pobyt trochu zkomplikují. Ty náhody jsou tak trochu neuvěřitelné, ale budiž. Vede to k vtipným situacím a má to šmrnc.

Olive si myslí, že má smůlu, a tak nevědomky kazí radost svému okolí. Na této dovolené pozná nejen skutečného Ethana, ale pochopí i sama sebe a uvědomí si, že je fajn myslet pozitivně.
Je to erotický román, ale řekla bych, že je zde erotiky méně a je vkusně zasazena do děje. Příběh se skvěle četl, takže pokud hledáte romantiku k odpočinku na dovolenou nebo po práci, zde se trefíte do černého. Doporučuji.

Hodnocení: 80%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2021, Jota
Originální název: The Unhoneymooners, 2019
Překlad: Jan Sládek
Počet stran: 400
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7565-871-5

Foto: Nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/nelibanky