Christina Laurenová – Každá ráda kamaráda

7.3.2022 – Pokračuji na romantické vlně a plně mi to vyhovuje. Tyhle romance s dobrým koncem, mě v této době uklidňují. Proto jsem s chutí sáhla po novince z nakladatelství JOTA a bylo to fajn.

Kazda rada kamarada

Hlavní hrdinkou je ztřeštěná Hazel, která se vymyká stereotypům. Je svá a nestydí se za to. Což někdy její partneři nechápou a shazují ji, aby se chovala normálně. Ale Hazel se nedá ovlivnit a jakoby spoutat. Prostě jde a udělá to, tak jak se cítí a vždy to myslí dobře, i když to někdy dopadne jako velký trapas. Je učitelka třeťáků, má ráda zvířata a její nejlepší kamarádka je sestrou jejího idola z vysoké Joshe.

Zjistí to na zahradní párty a rozhodne se, že Josh bude její nejlepší kamarád. Josh se právě rozešel s přítelkyní a je rád za kamarádku, která ho rozptýlí. Svým způsobem Hazelinu střeštěnost obdivuje, protože je přesným opakem jeho. Má rád klid, pořádek a důslednost. A víme co? Že se protiklady rády přitahují. Zde je to krásně vykresleno. Z milého přátelství dvou lidí, kteří se rozhodnou randit ve čtyřech, se stane postupně něco víc. Randění přináší mnoho vtipných situací a trapasů. To propojení se autorkám povedlo.

Celkově je román čtivý, lehce úsměvný, přirozený a velmi dobře jsou zde vykresleny protichůdné povahy, které se navzájem přitahují a doplňují. Od autorek jsem četla více knih a tato se mi libí jako jedna z nejvíc. Možná je to i tím, že ubrali erotiky a přidali romantiky. Mám ráda děj. Přestože je to oddechový román, tak ukazuje na určité charaktery. Že by se ženy neměly měnit kvůli mužům. Že by se měly přijmout, takové jaké jsou a mít se rády. Závěr se mi moc líbil. Mám ráda, když se ukáže budoucnost ve zkratce.

Hodnocení: 85%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2022, Jota
Originální název: Josh and Hazel’s Guide to Not Dating, 2018
Překlad: Jan Sládek
Počet stran: 328
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7565-887-6

Foto: Nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/kazda-rada-kamarada