Christi Caldwellová – Čest ničemy

25.6.2020 – Knihu jsem si koupila ve slevě, protože byla za dobrou cenu, má hezké hodnocení na databazi knih a líbila se mi anotace. A ať si říká kdo chce co chce, mě se kniha líbila.

98819202_cest-nicemy

Měla jsem náladu na nějakou romantiku. Sáhla jsem po této knize a za jedno odpoledne ji přečetla. Měla šmrnc, dobře se četla a bylo to trochu jiné než ostatní knihy z té doby.
Děj se odehrává většinou v herně. Hlavní hrdinka Penelope se přes své odhodlání chovat se slušně, ocitne v kompromitující se situaci. A tak je okolnostmi donucena k sňatku s majitelem herny Rykerem, který působí dost drsně. Penelope si představovala svůj sňatek úplně jinak, ale nechce se nechat událostmi zlomit. Pomalu zjišťuje jak funguje svět mimo urozené kruhy a také se začíná do svého manžela zamilovávat. Je milující, opravdová a chce pomáhat. Na prvním místě je u ní rodina a tím vším si získává Rykerovu důvěru a lásku.

Je to romantická pohádka, a hezká. Konec je trochu nepřirozený, ale nepřeslazený. To od knihy tohoto typu očekávám. Udělala mi radost a nejspíš si ji nechám, abych si ji mohla zase, až na ni zapomenu přečíst. Což je u mě nejvíc, protože knih mám hodně a nemám je kde dávat. Takže jen ty, které si myslím, že si chci ještě jednou přečíst, jen ty si nechávám.

Hodnocení: 90%

Série: Hříšné nevěsty 2.
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Ikar (ČR)
Orig. název: The Scoundrel’s Honor, 2017
Počet stran: 312
Jazyk vydání: český
Překlad: Renáta Tetřevová
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-249-3743-4

Foto: nakladatelství Ikar