Beth O’leary – Spolubydlící

22.9.2019 – S touto knihou jsem strávila skoro celou sobotu a nelituji. Byla to pro mě báječná společnost. Bavilo mě čtení, hlavní postavy mi byly sympatické, příběh byl originální a dokonce se zde našlo poučení ve dvou případech. Už jsem potřebovala nějakou oddychovku zaláskovanou a tahle byla pro mě skvělá.

0043996229_spolubydlici-a10150f16537-v

Příběh je vyprávěn z pohledu dvou hlavních postav. Tiffy potřebuje levné bydlení. Zatím bydlí u svého bývalého přítele a nedělá to dobrotu – což je jasné. Pracuje jako pomocná redaktorská síla v nakladatelství, takže si vydělá opravdu málo, ale práce ji baví. Chce slušné bydlení za málo peněz. Proto ji zaujme inzerát, kde muž Leon nabízí bydlení od šesté hodiny večer do osmé ráno a na víkendy. On je v té době v práci nebo u přítelkyně. Budou se spolu dělit o jednu postel. Tiffy z nouze na takové bydlení kývne, i když Leona neviděla, ale přesvědčil ji jeho byt a žárlivá přítelkyně, který byt představovala.
Pro ujasnění situace si oba začali psát lístečky, a ty mě bavily nejvíc. Tiffy byla správně, ale mile praštěná a Leon měl svůj jakoby suchý humor a obě postavy se originálně doplňovaly. Je to romantika jak vyšitá, ale moc mile hřejivá, která potěší a pobaví.

Tiffy miluje výstřední věci, ale je upřímná, přátelská a byla psychicky zneužita svým bývalým partnerem, což si ze začátku moc neuvědomovala. Postupem času si zasunuté vzpomínky obnovovala a začala chápat věci, které ji před tím nedávaly smysl.
Leon je málomluvný muž, pracující jako ošetřovatel s těžce nemocnými osobami. Je soucitný a snaží se svým pacientům pomáhat. Je tu hezky nastíněn pohled na staré osoby. Leon má bratra, který je v maléru a pomáhá mu vyřešit jeho složitou a zdánlivě bezvýchodnou situaci.
Obě postavy se krásně pomalu poznávají a pomáhají si. Jediné malé mínus je v nepravděpodobnosti situace. Já bych tedy nebydlela s nikým koho neznám a neviděla jsem ho. Ale kdo ví, je tolik nevyzpytatelných situací, že nikdy neříkej nikdy.
Mně se kniha celkově moc líbila.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019 · Motto
Orig. název: The Flatshare · 2019
Počet stran: 368
Jazyk vydání: český
Překlad: Jakub Chodil
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 9788026715689

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/43996229/spolubydlici/