Audiokniha – Vojtěch Steklač – Boříkovy bláznivé lapálie

11.8.2016 – Často kolem mě slyším, že někdo někde poslouchá audioknihu. Nikdy mě to moc nelákalo, ale jak se říká, člověk má vyzkoušet vše. Dostala jsem možnost vzít si k recenzi audioknihy. Vybrala jsem si dvě a těšila se, až si je budu poslouchat při cestě do práce v autě. Malou čáru přes rozpočet mi udělalo, že je to nahráno v MP3 a můj přehrávač v autě to nepřelouská. Tak nějak jsem si to předem neuvědomila. Doma tolik klidu nemám. Jednu dětskou audioknihu jsme si poslechli se synem v nemocnici a druhou stále při volných chvílích poslouchám. Je to detektivka a ta děti nejen nebaví, ale není pro ně vhodná. Takže večery to jistí.

Scan0007

Právě Boříkovy lapálie jsme poslouchali se synem v nemocnici a oba nás to bavilo.
Knihu čte Martin Dejdar a musím uznat, že je při tom velmi přirozený. U každého z Boříkových kamarádů mění tón hlasu. Díky tomu jsem poznala, kdo právě mluví, aniž bych se musela hodně soustředit. Sama někdy čtu před spaním dětem a vím, že to není jen tak. Pan Dejdar prostě umí vyprávět.

Dějově tato audiokniha obsahuje čtyři díly a časově CD trvá 97 min. Dozvíme se, jak po prázdninách kluci psali diktát a jak dopadlo jejich doučování. Nejvíc jsem se nasmála u toho, kdy třída nacvičovala divadelní hru. Jejich první a zároveň poslední představení se konalo v domově důchodců. Bylo pekelně vypečené. Nebo mě rozesmála kravina, kterou vymyslel Bořík, aby nemusel do školy. Hrál si na blázna, až v blázinci skončil úplně někdo jiný.

Už jsem četla o Boříkovi, takže jsem věděla, že je to pěkná sranda. Zasmála jsem se u toho nejen já, ale i můj osmiletý syn. Tuto audioknihu doporučuji. Pokud máte auto s MP3 přehrávačem, neváhejte po ní sáhnout, když vás čeká delší cestování s dětmi. Věřím, že na chvíli děti zabaví.

Foto: Nakladatelství Albatros