Anna Todd – After – Pouto

3.12.2016 – Závěrečný čtvrtý díl knižní série After je na světě. Musím se přiznat, že prvním dílem jsem byla nadšená. Je to sice obehrané téma – nevinná dívka a drsňák, ale bylo to tak dobře čtivě napsané, že jsem to prožívala od prvního do posledního řádku. Potom jsem se dostala ke dvojce a trojku jsem nestihla přečíst. Moc jsem chtěla vědět, jakým způsobem bude ukončen příběh, a tak jsem se s chutí pustila do závěrečného dílu.

after-pouto

Musím říct, že mi ani nevadilo, že jsem nečetla předešlý díl. Hodně událostí tam bylo postupně zmíněno, a tak jsem si vše propojila. Skvělé čtivé je to stále. Přečetla jsem to za dva dny. Krásně jsem si u toho odreagovala. Jediná malá vada na kráse byl pro mě konec. Přestože se v tomto díle stále něco děje, vyznívá to pravděpodobně. Sice je toho moc, ale někdy to život někomu tak naloží. Ale závěr byl už překombinovaný. Já bych si ho představila jinak. Trochu mě uklidnil epilog, kde byl shrnut život hlavních hrdinů po několika letech. To se mi zase moc líbilo. Dokreslilo to ve mně atmosféru knihy.

Příběh začíná, kdy Tess nastupuje do prvního ročníku vysokoškolského studia a zamiluje se do staršího Hardina, který pije, střídá holky jak na běžícím pásu, má piercing a tetování. Prostě je to rebel. Jejich vztah je založen na špatných základech a hlavní dvojce má pořád nějaké problémy.
V tomto dílu se s Tess a Hardinem potkáváme v Londýně, kde přijeli na svatbu matky Hardina. Hned v začátku se odkryjí další rodinná tajemství a Hardin je z toho v šoku. Tess mu chce pomoct zvládnout emoce, ale nic se nevyvíjí, tak jak si představovala. Hardin je stále tak trochu sobec, ale musí se uznat, že na jednoho člověka je toho opravdu hodně. Do USA se vrací Tess sama. Doma se stane něco opravdu hrozného a tentokráte se s tím musí vyrovnat Tess. Hardin ji později chce pomoci, ale Tess už ho nechce ani vidět. Dokáže mu odpustit? Zvládnou oba dospět a začnou se chovat rozumně? Je to spousta otázek, na které dostanete odpověď v této knize.

Pokud hledáte něco oddechového, romantického s trochou erotiky, tak určitě sérii zkuste. Musíte brát s rezervou chování hlavních hrdinů, protože jsou mladí a na všechny chyby si musí přijít sami. Je to hodně o citech, o dospívání, kde postavy poznají své omyly a poučí se z nich. Je to nabité emocemi a autorka píše takovým stylem, že je přenáší i na čtenáře. Nyní mluvím hlavně o citlivých jedincích, jako jsem já. Jsem schopna se dojmout u všeho. Hned mám slzy v očích, ale za to já nemůžu. Celá série je na svůj žánr povedená.

Hodnocení: 80%

Série: After (4.)
Originální název: After Ever Happy
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Rok vydání: 2016, 1. vydání originálu: 2015
Počet stran: 432
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Lenka Faltejsková
Vazba knihy: brožovaná
ISBN: 978-80-7549-133-6

Foto: Nakladatelství YOLI