Anna Jansson – Bohyně osudu ze salónu d’Amour

3.4.2018 – S nádherným čtyřdenním velikonočním volnem jsem myslela, že budu více číst. Bohužel u mě zvítězil pud pořádku a já se vrhla na jarní úklid. Ale jednu knihu se mi podařilo přečíst. Musím říct, že mě bavila. Byla milá, hezky se četla a moc se mi líbilo, jakým způsobem byla vytvořena láska hlavní hrdinky. To bylo originální a svěží. Prostě jako jaro, které přichází. To jsem ale poeta.

bohyne osudu

Pozor, ne popleta! Tak trochu si dělám srandu. Ale je to opravdu příjemná, kniha, která potěší a neurazí. Není to takové to nadšení, ze kterého by se mi při čtení nechtělo jít ani spát, a číst až do konce. Ale hezky se to četlo před spaním.
Hlavní hrdinkou je osmačtyřicetiletá kadeřnice Angelika, která vlastní kadeřnický salon a má jednoho zaměstnance mladíka Rickyho. Děj se odehrává na ostrově ve Švédsku, kde se lidé navzájem celkem dobře znají. Angelika cítí, že je něco více než kadeřnice. Vybírá lidi, kteří by se k sobě mohli hodit a mají potřebu lásky. Prostě dohazovačka. Většinou se jí to daří. Do svých pletich zapojuje i Rickyho, což někdy vede k nedorozuměním, protože dohazovačskému umění ještě tak dobře nevládne. Angelika zapomíná na sebe, že by i ona potřebovala trochu lásky. Takže když se objeví neznámý muž, který ji uhrane, je z toho pěkně vedle. Než zjistí kdo to opravdu je, objeví se na scéně neznámý podvodník, který finančně ublíží i Angelice a ta si bere přednostně za úkol, najít toho kdo škodí nejen jí na ostrově. Takže tu máme tajemného muže, podvodníka a pár dvojic, které se k sobě hodí i nehodí. A to vše musí dát do pořádku Angelika. Celkem pěkně se jí to v závěru povede.

Trochu mi vadilo, že místy to bylo dějově předvídatelné. Většinou je mi to jedno, ale tady mi to malinko lezlo na nervy. Takže ne zcela mi byla hlavní hrdinka sympatická. Místy mi prostě připadala šíleně důležitá a chvílemi to byla fajn ženská. Ale jako celek převažovaly plusy. Taktéž se mi moc nelíbily vykreslené její dvě sestry, ale více mi byli sympatičtí přátelé a její neznámá láska. Trochu to bylo zamotané, ale pak se to zase hezky rozpletlo. Prostě taková milá nepřeslazená romantika se záhadou a s praštěnou starší hrdinkou, která měla dobrý cit odhadovat cizí lidi, ale u svých blízkých se malinko spletla. Knihu doporučuji těm, kteří si rádi přečtou originální romanci s kapkou tajemství a překvapení.

Hodnocení: 80%

Série: Salon d’Amour (1.)
Originální název: Ödesgudinnan på Salong d’Amour (2014)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Omega
Překlad: Adriana Kubrychtová
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7390-734-1

Foto: Nakladatelství Omega