Anna Bellová – Jak vyléčit zlomené srdce

24.9.2017 – Kniha mě zaujala svým nadpisem. Mám kamarádku, kterou zradil manžel. Zcela netypicky si našel mladou milenku a dává to za vinu své manželce – mé kamarádce. Jako chápete tu logiku? On ji zradí a ona za to může. Ona je přitom tak šikovná, hezká, hodná holka. Možná právě proto. Neváží si toho, co má doma. Ale co, už se stalo a je třeba se vyhrabat zase nahoru. Vše zlé je pro něco dobré. Byla jsem zvědavá na příběh z této knihy. Říkala jsem si, že by tam mohl být nějaký nový nápad. Sice je, ale je to spíše vhodné, když nemáte děti.

jak vylecit

Příběh je to pěkný, pointa nádherná, jen mi šíleně lezla na nervy hlavní hrdinka Abi, která příběh vypravuje. Abi je třicetiletá mladá žena, kterou opustil po ročním vážném vztahu přítel Joseph. Zjistil, že se k sobě nehodí. Abi ho miluje a nemůže se s tím smířit. Vymýšlí něco, co by ji přivedlo zpátky k němu. To se mi na ni nelíbilo. Když vím, že mě ten druhý nechce, nebudu za ním dolézat, taky mám nějakou hrdost. Abi to vzala svým způsobem. Našla Josephuv seznam, na kterém stojí deset věcí, které by si chtěl splnit. Rozhodla se, že seznam splní, a že bude sdílet fotky z úkolu na Facebooku. Joseph si toho všimne a pochopí, o co vše s ní přišel. Což je super nápad, protože to jsou věci, do kterých by se sama nikdy nepustila. Objeví nové zážitky, nové přátele a celkově se mění. I když stále myslí na Josepha, což byla pěkná otrava. Při plnění úkolů jsem ji zase fandila, protože překonávala sama sebe a nacházela novou radost. Dalo by se říct, že se všeho bála, byla plná strachu a přicházela o hodně věcí, které teď objevovala. Takže potřebovala hodně volného času, což s dětmi je náročný úkol. Ale hlavní myšlenka je suprová. Začít dělat něco nového, něco po čem jste tajně toužili, něco co vám udělá radost. Abi se změní život, jestli k dobrému, to si musíte přečíst, ale závěr se mi líbil.

Celkově je kniha pohodová, ale pro mě to byl lepší průměr. Neurazí a ani nenadchne. Pro ty, co si léčí zlomené srdce je inspirativní a pro ty, co mají rádi romantické příběhy, je milá. Jen musíte přimhouřit oko, nad hlavní hrdinkou, která je nezdravě posedlá svým bývalým přítelem. Ani si neuvědomuje, jak má skvělé kamarády kolem sebe, kteří ji pomáhají. Každý máme svoji cestu a někdo jde po ní s oklikou a zastávkami a někdo jde k cíli přímo. Pro každého je důležité něco jiného, ale výsledek je stejný. Vést spokojený, naplněný život po boku člověka, který nás má rád, takoví jací jsme.

Hodnocení: 80%

Originální název: The Bucket List to Mend a Broken Heart (2016)
Žánr: Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno: 2017, Motto
Počet stran: 392
Překlad: Irmgard Kolínská
Vazba knihy: vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-267-0907-7

Foto: Nakladatelství Motto