Alice Claytonová – Sexy farmář

24.2.2018 – Už dlouho jsem měla chuť přečíst si nějaký správný romantický román, který je psaný s humorem a správnou dávkou jiskření. Přesně to mi tato kniha splnila. Slupla jsem ho za jedno odpoledne jako malinu a krásně jsem se odreagovala. Několikrát jsem se smála i nahlas, což mělo za výsledek otázky dětí, co je tam tak vtipného.

sexy farmar0003

Začátek byl trochu náročnější. Asi dvě kapitoly mi trvalo, než jsem se začetla. Hlavní hrdinka Roxie si tvrdošíjně stála na svém a odmítala přijet domů vypomoci své matce. Měla své důvody, které se později ukázaly jako zveličené a nepodstatné. Roxie vždy chtěla odejít z rodného malého městečka do velkého světa a už nikdy se nevrátit. Krásně je zde ukázáno, že věkem se nám mění úhel pohledu a to, co bylo před deseti lety katastrofa, nyní vnímáme jako malé věci. To si během knihy uvědomila i Roxie. Nakonec slíbila matce, že přijede a bude vést za ní rodinné bistro po dobu tří měsíců, ve kterých se její matka účastní televizní reality soutěže o cestování. Její matka je prostě happy, vtipná, praštěná a trochu to přehání s muži, protože nedokáže být sama a každá nová láska je její osudová. Díky tomu si Roxie chce jen užívat a nevázat se. Což se jí v posledním vztahu nedaří. Roxie je skvělá vyučená kuchařka. V bistru se najde a její pobyt jí zpříjemní známost se sexy farmářem, který se jmenuje Leo. Až na to jméno se mi jeho literární postava moc líbila. Takový správný chlap, nebojí se práce, je rodinný typ a k tomu dobře vypadá. Oceňuji, že autorka počkala do půlky knihy, než se mezi nimi něco stalo. V závěru jsem se dočkala jednoho překvapení, které Roxie zkomplikovalo rozhodování, zdali zůstat nebo odjet.

Je to první díl z plánované série a já se moc těším na další, protože tuším, o kom bude. A teda ten pár se mi moc líbí. Roxie má dvě nej kamarádky a jedna chodí každou sobotu na farmářský trh pro sýr k málomluvnému chlapíkovi, který se vyskytuje i v městečku u Roxie. Takže doufám, že kniha vyjde co nejdříve.
Líbí se mi pozadí knihy, kde figuruje dobré, kvalitní jídlo a výborné recepty, při jejich čtení, jsem měla chuť je uvařit. Celkově je to čtivý, pohodový, milý, jiskřivý román se sympatickou dvojicí a skvělým jídlem a přátelským prostředím v pozadí.

Hodnocení: 100%

Série: Hudson Valley (1.)
Originální název: Nuts (2015)
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno: 2017, Mladá fronta
Počet stran: 248
Překlad: Martina Vondráčková
Vazba knihy: vázaná
ISBN: 978-80-204-4244-4

Foto: Nakladatelství Mladá Fronta