Alessandra Torre – Nevinnost se zavázanýma očima

1.8.2022 – Často tu zmiňuji, že mám ráda romantiku. Tentokrát jsem s radostí přijala recenzní výtisk od Mysterypressu. Od autorky jsem četla více knih a její knihy se mi líbí. Někdy mě příběh zaujme více někdy méně. A tady se bohužel přikláním k lepší střední cestě.

nevinnost se

Upozorňuji, že každý máme jiný vkus a každý je nám jinak sympatický. A mě nepadla do oka hlavní hrdinka Julie. Možná proto, že si protiřečila. Možná proto, že byla místy povýšená. Nevím, ale tak trochu mi tam vadila.

Plus dávám tomu, že to má příběh. Je to erotický román a často se tam soustředí na sex, což je jasné. Ale má to být také román, takže to se mi u této autorky líbí, že dokáže vystavět příběh a mezitím vložit do příběhu i erotiku. Dokonce v této knize vydržela až do sté strany, kdy bylo něco více.

Jednadvacetiletá Julie je na školní praxi ve vyhlášené právnické firmě, která má tři majitelé. Pracuje u solidního advokáta, ale druhý ze spolumajitelů je vyhlášený proutník. Jmenuje se Brad a každý ji před ním varoval. Brad je ale velice vytrvalý a i když je dělí šestnáctiletý rozdíl, má dost energie jí uhánět. A Julie se mu ani nechce bránit. Má pro ní kouzlo, kterému nelze odolat. A tak si jedou užívat na víkend do Vegas, kde se stane spoustu věcí. Julie pozná jeho dobré i špatné stránky. Pak ji zklame a jestli ji dokáže přemluvit, to si už musíte přečíst.

Autorka píše velmi čtivě, což je u ní pravidlem. Má svůj styl, kde příběh ubíhá jedna radost. Dokáže jiskřivě a s fantazií popsat vztah dvou lidí. Je originální a její postavy jsou dobře vykresleny. Pokud máte rádi tento druh čtiva, určitě si knihu přečtěte.

Hodnocení: 75%

Série: Nevinnost 1.
Žánr: Literatura světová, Pro ženy, Erotika
Vydáno: 2022, Mystery Press
Originální název: Blindfolded Innocence, 2012
Překlad: Hana Láryšová
Počet stran: 296
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Jan Matoška
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7588-364-3

Foto: Nakladatelství Mysterypress
https://www.mysterypress.cz/nevinnost-se-zavazanyma-ocima/