Alessandra Torre – Hříchy Hollywoodu

21.5.2020 – Po vážnější četbě jsem se vrátila k romantice a mohu vám říct, že se máte na co těšit. Budu vám představovat samé skvělé knihy. Prostě to vím. Některé jsem dostala, některé jsem koupila a vždy jsem vybírala tak, že při čtení anotace mě hned napadlo, že to bude dobré. Tato kniha mě rozhodně nezklamala, byla skvělá.

torre-hrichy-hollywoodu-obalka-front

Přečetla jsem ji jedním dechem za dva dny. Kdybych nemusela do práce, tak i za jeden den a noc. Úžasně jsem se při ní bavila. Hlavní postavy mi byly sympatické a perfektně to mezi nimi jiskřilo. Na to, že je to erotický román, tak příběh byl dobrý a erotika vkusně zapadala do scén a nebylo jí moc. Působilo to na mě přirozeně, vtipně a normálně. Nebyla jsem si jistá, zdali mužská postava slavného herce Cola nebude namyšlená, ale nene. Jeho světáckost vyvažovala obyčejná žena Summer, které dělá největší radost vařit, lenošit doma a užívat si domácí pohody. Ale pozor, není to žádná domácí puťka. Umí si stát za svým názorem a nedá se zblbnout pozlátkem peněz či slávy.

Cole produkuje a také hraje hlavní roli v novém filmu o vzniku Coca coly, která udělala z obyvatelů malého městečka milionáře. Městečko opravdu existuje a v knize má název Quincy. Tehdy šestasedmdesát lidí dalo své skromné úspory do nového nápoje a zbohatli tak, že se mají dobře i další generace. Summer se do městečka s maminkou nastěhovala, když byla malá. Takže jsou normálně majetní. Summer měla vážnou známost, ale stalo se něco, za co se chtěla pomstít. Byl to vtípek a dost dobrý. Jenomže městečko se naštvalo a tři roky Summer ignorovalo. Teď zde přijel filmový štáb a Summer se nějak do všech událostí připletla. Cole ji nebezpečně přitahuje, i když ji zároveň pěkně štve. Takže se spolu hašteří, ale také po sobě nenápadně pokukují. Jak se to vše semele, si musíte přečíst sami a věřím, že se vám to bude líbit jako mě.

Historie městečka byla velmi originální a založena na pravdivých základech. Líbí se mi městečko milionářů, které má svoje nepsaná pravidla. Dobře to doplňovalo romantiku v příběhu.
Nyní jsem byla na jihu Ameriky a teď se stěhuju do Chorvatska. Brzy dám vědět, jaká romantika byla u moře. Tyhle knihy se mi čtou skoro samy.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2020, Mystery Press
Orig. název: Hollywood Dirt, 2015
Počet stran: 400
Jazyk vydání: český
Překlad: Hana Láryšová
Autor obálky: Jan Matoška
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN 978-80-7588-167-0

Foto: Nakladatelství mysterypress
https://www.mysterypress.cz/hrichy-hollywoodu/