Agnese Baruzziová – Najdi mě!

2.3.2020 – Dnes vám moc ráda představím dvě dětské novinky z nakladatelství Grada. Zamilovala jsem se do nich na první pohled a ilustrace jsou opravdu nádherné. Děti už mám trochu větší, ale i je bavilo listovat a hledat. Hlavně je mám pro své malé neteře. Už se těším, jak příjdou a my budeme hledat. Věřím, že je to zabaví na dlouho.

najdi mě les

Obě knihy jsou na stejném principu, jenom mají jiné téma. Jak už napovídají fotografie knih, tak jedna je o lesních zvířatech a druhá o moři. Na každé dvoustraně je úkol, co máme hledat spolu s vlkem. Mělo by to zostřit náš zrak i myšlení.
Hlavní hrdina vlk Bernard špatně vidí. Díky tomu nemá moc kamarádů, pouze veverku. Bernard musí nosit brýle, ale trápí ho, že nevypadá vůbec nebezpečně.
Když se jednoho dne z toho rozpláče, veverka ho utiší a řekne mu, že mu pomůže oči posílit. Na každé straně veverka zadává úkoly, ve kterých se má něco hledat a k tomu musí vyřešit určitý úkol.
Např. je tu dvojstrana želv. Máme najít cedník, chutnou svačinku a klobouk. K tomu se mezi želvami schovává mnohem rychlejší zvíře a my ho musíme najít.
Na konci knihy jsou dokonce vyřešené hádanky. Abychom se asi přesvědčili, že jsme to našli správně.

najdi mě more

V knihách je opravdu radost listovat. Všechny mé děti, když byly malé, milovaly knihy s hledáním. Takže vím, že tyto knihy děti opravdu ocení.
Na stránkách nakladatelství je ukázka na prolistování, tak se určitě koukněte pro vaši představu. Mě se knihy moc líbí a doporučuji.

Hodnocení: 100%

Žánr: pro děti a mládež
Vydáno: 2020, Bambook
Počet stran: 48
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-271-2908-9, 978-80-271-2909-6

Foto: Nakladatelství bambook
https://www.grada.cz/najdi-me!-morske-dobrodruzstvi-11453/
https://www.grada.cz/najdi-me!-lesni-dobrodruzstvi-11452/