Abbi Waxman – Zahrada nových začátků

1.6.2018 – Nakladatelství Motto začalo vydávat novou řadu romantických knížek pro ženy, která se jmenuje Srdcovky. Se začínajícím létem a končící školou, kdy se fakt těším na prázdniny stejně jako děti, protože už mě to nebaví se s nimi učit a dělat úkoly, potřebují romantické čtivo jako sůl. Jen tak číst, nic neřešit a těšit se na dobrý konec. Tato kniha mi dala ještě něco navíc. Je to romantika na úrovni, není přeslazená, je ze života a jde do hloubky charakteru postav.

zahrada

Hlavní hrdinkou je čtyřiatřicetiletá ilustrátorka Lillian, která je již čtyři roky vdovou a stále se nevyrovnala se smrtí svého manžela Dana. Jen díky dcerkám sedmileté Annabel a pětileté Clare se Lilian snaží fungovat dál. Velmi jí pomáhá její mladší sestra Rachel. Lillian v práci dostane novou zakázku, kde má ilustrovat zeleninu. Při té příležitosti je zapsána do kurzu zahradničení. Každou sobotu bude chodit do botanické zahrady a pěstovat pod vedením instruktora zeleninu. Zapojí se i její dvě děti a Rachel. Na kurzu se sejde s dalšími pěti lidmi, se kterými vytvoří skvělou partu. Perličkou je instruktor Edward, který ji přitahuje. Ale Lilian má pocit viny, že by se jí mohl líbit jiný muž než Dan. A tak bojuje. Dalo by se říct, že díky němu si uvědomí důležité věci. Že není jenom ona, která truchlí. Všem kolem ní Dan chybí, ale snaží se jít dál a to musí pochopit i Lillian. Romantická linka je vedlejší, je spíše doplňující. Je to o procesu uzdravování se z truchlení. K tomu Lillian dopomáhá i práce na zahradě a Edward.

Lillian mi byla velmi sympatická. Ke své obraně používala často sarkasmus a mnohdy její poznámky a myšlenky byly vtipné. Román je čtivý a je zpestřen o trefné a humorné návody k zahradničení. Vždy je delší kapitola a pak je půl stránky věnováno zahradničení. Po přečtení knihy mám chuť jít do zahrádky a zasít aspoň nějaké kytky. A to přiznávám, že zahradničení nemám moc ráda. Ale autorčiným pohledem na svět by mě to mohlo bavit. Jednou se do toho vrhnu a věřím, že budu mít zahrádku jedna báseň. Kniha je skvělá pro relax a perfektně se hodí na léto a dovolenou.

Hodnocení: 80%

Originální název: The Garden of Small Beginnings (2017)
Žánr: Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Motto
Edice: Román, Srdcovky
Vazba knihy: brožovaná s přebalem
ISBN: 9788026711421

http://www.albatrosmedia.cz/tituly/40123576/zahrada-novych-zacatku/
Foto: Nakladatelství Motto