Tracy Brogan – Něco jako láska

7.6.2018 – Další kniha z nakladatelství Motto, z její romantické edice pro ženy Srdcovky, je přečtena. A musím uznat, že na tento žánr mě opět skvěle bavila. Není to pecka, že bych na ni vzpomínala a často se k ní vracela. Ale dobře se četla, hodně jsem se u ní nasmála a měla jsem z ní prostě radost. To od oddechových knížek očekávám, takže super.

neco jako laska

Hlavní hrdinkou je Sadie, která opustila manžela, když se provalily jeho nevěry. Po necelém roce je rozvedena a potřebuje se odreagovat. Proto sebere své dvě malé děti a jede na pozvání k bláznivé tetě Dody, která má dům u jezera. Nečekaně u tety bydlí i její synové, z nichž je jeden homosexuál, a vtipně s pohodou své sestřenici pomáhají se vzpamatovat z rozvodu. Do toho se objeví nový soused Des, který je na první pohled pro Sadie k sežrání, a tak nenápadné dohazování tetičky může začít.

V příběhu není nic překvapujícího, ale dobře jsou vylíčeny charaktery postav, které zažívají reálný život s úsměvnými trapasy i vážnými chvilkami. Sadie pochopí, že všichni chlapi nejsou nevěrní a ulhaní darebáci. Pozná pravé přátelé a srovná si v hlavě priority.
Tato kniha se odehrává v létě u vody, takže přímo vybízí si ji vzít na dovolenou, a bavit se u ní při odpočinku kdekoliv. Pokud máte rádi pohodovou úsměvnou romantiku, určitě si ji přibalte nebo jen tak přečtěte na zahradě. Při ní si hezky odpočinete.

Hodnocení: 80%

Originální název: Crazy little thing (2012)
Žánr: Humor, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, Motto
Edice: Román, Srdcovky
Vazba knihy: brožovaná s přebalem
ISBN: 9788026711414

http://www.albatrosmedia.cz/tituly/36852316/neco-jako-laska/
Foto: Nakladatelství Motto