Svět v číslech – více než 2000 čísel a faktů

od autorů Steve Martin, Clive Gifford, Marianne Taylor, Andrew Pinder

4.7.2018 – Je to kniha, ve které můžete namátkově listovat, a vždy vás něco zaujme. Je krásně zpracovaná na pohled i na čtení. Přesně takové knihy mám moc ráda a ani tato mě nezklamala. Líbí se mi rozsah témat, o některých věcech jsem vůbec netušila a je to zajímavé, co vše lze zjistit z jedné knihy.

svet v cislech

Kniha má kvalitní pevnější papír. Je barevně, vtipně a hezky ilustrována a každá dvojstrana obsahuje jedno téma. Zahrňuje 62 okruhů (je možné, že jsem špatně počítala, tak mě když tak opravte), které jsou různorodé, odlišné a některé byste ani nečekali. Jen namátkou vám vyjmenuji několik. Je tu Evropa, Titanic, divoké kočky, podivuhodní panovníci, geniální včely, ztřeštěné budovy, potrhlý hmyz, báječná móda, hrůza, Afrika, nemoci, hračky a hry a sportovní rekordy. To je výtah několika témat, na které lze vymyslet spoustu zajímavostí.
Já jsem si pro vás vybrala hrůzu, protože mě to zaujalo jako první. Takže v této kapitole se dozvíte, že 40 000 lidských koster zdobí kostel Všech svatých v Sedlci u Kutné hory. Ve zdejší kostnici je také lustr vyrobený z lidských kostí. 249 je číslo paragrafu platného na Haiti, podle nějž se soudí ten, kdo někoho proměnil v zombie. 10 žen obžalovaných z čarodějnictví bylo v roce 1612 popraveno na Lancasterském hradě. I po 400 letech prý tyto čarodějnice straší v blízké vesnici Newchurch (Anglie). Dalších dvacet hrůz si musíte přečíst sami. Vybírala jsem jen ty nejkratší a nejjednodušší, ať se moc nebojíte.

Je to zábavná, pěkná a pestrá kniha a já ji doporučuji všem – dětem i dospělým, kteří mají rádi krátké informace s širokým rozsahem. Je tam vše na co si můžete vzpomenout. Stačí si k ní sednout a listovat, číst a listovat, číst až do konce.

Hodnocení: 100%

Žánr: Pro děti a mládež
Vydáno: 2018, Grada
Stran: 128
ISBN: 978-80-271-0634-9

Foto: Nakladatelství Grada