Sophia Money-Coutts – Hledá se doprovod

28.8.2019 – Na knize mě zaujala hláška, že je pro fanynky Bridget Jonesové. Bridget mám moc ráda, a tak jsem si říkala, proč nezkusit něco podobného. Ale nenene, byla jsem natěšena na něco, co jsem nedostala. Jasně, že jsem nepočítala, že to bude to samé, ale myslela jsem na něco podobného. Bohužel rozjezd příběhu byl lehce nijaký.

hleda se doprovod

Hlavní hrdinka třicetiletá Polly není v pohodě. Velmi se podceňuje, shazuje a některé situace byly trapné, ne veselé – jak to asi mělo vyznít. V druhé třetině knihy se to trochu rozjelo a od půlky mě to začalo i bavit.
Polly bydlí s homosexuálním spolubydlícím v Londýně. Pracuje v časopise, který se zabývá aristokracií. Takže často píše o psech, koních a moc ji práce nebaví. Jednou ji šéf vyšle na rozhovor se synem vévody Jasperem, který se s někým rozešel a byl vyfocen zcela opilý. Na první dojem působí Jasper velice sympaticky a Polly se jím nechá pobláznit. Začnou spolu chodit a přesto, že ji okolí varuje, se do něj Polly zamiluje. V lásce se ji začíná dařit, ale její maminka onemocní, a tak Polly má o maminku strach. Pomohou ji přátelé, ale bude pro ni oporou i Jasper?

Závěr spravil začátek, ale přesto ve mně zůstává pocit, že je mi hlavní hrdinka nesympatická. Což je škoda. Ráda jsem si knihu přečetla, ale určitě se k ní vracet nebudu. Trochu mi vadilo v nastavené romantice erotické scény, které mi tam nějak nepasovaly. Pokud ke knize budete přistupovat jako k nenáročné romantice s lehkými nároky na vtip a vydržíte přes začátek, věřím, že se kniha bude líbit. Konec byl moc pěkný.

Hodnocení: 60%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Motto
Orig. název: The Plus One (2018)
Počet stran: 368
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-267-1561-0

Foto: Nakladatelství motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47176941/hleda-se-doprovod/