Petra Dvořáková – Chirurg

14.11.2019 – Z této knihy jsem nadšená. Je skvělá, čtivá, jsou zde úžasně vykreslené postavy a prostě je opravdu dobrá. Bez debat tuto knihu doporučuji a doufám, že si ji přečte co nejvíce lidí, protože si to zaslouží. Jak už jste myslím poznali, budu o této knize psát pozitivně a právem.

_files_e_3844_chirurg

Od autorky Petry Dvořákové jsem již četla knihu Dědina. Moc se mi líbila, ale Chirurg je ještě o stupínek nad ní. V jejích knihách jsou velmi dobře a hlavně opravdově charakterizovány postavy tak, že jsem se s nimi při čtení žila. Prožívala jsem radosti i starosti. A i když jsem viděla chyby, fandila jsem jim, aby to do dobře dopadlo v rámci možností.
Jak už napovídá nadpis, román se odehrává převážně v nemocnici a hlavním hrdinou je lékař chirurg Hynek Grábl. Je to muž v nejlepších letech, ale doplatil na své hříchy z mládí. Jeho kariéra vzkvétala v Praze, ale udělal jednu chybu, za kterou pyká ještě dnes. Působí v menším měste u hranic a bydlí se svou manželkou a dvěma dospívajícími dětmi na vesnici, kde si koupil chalupu, když se mu ještě dařilo.

A co se děje Hynkovi? To vám napovím, když kliknete zde:
https://www.knihcentrum.cz/recenze-chirurg

Děkuji logo_knihcentrum_bilypodklad za recenzní výtisk.

Hodnocení: 100%

Žánr: Romány, Literatura česká
Vydáno: 2019, Host
1. vydání originálu: 2019
Počet stran: 352
Jazyk vydání: český
Autor obálky: Lucie Zajíčková
Vazba knihy: pevná / vázaná s přebalem
ISBN: 978-80-7577-967-0

Foto: Nakladatelství HOST