Pavlína Jurková, Jarmila Vlčková – Viktor a záhadná teta Bobina

20.6.2018 – Mám pro vás skvělý, úžasný a suprový tip na čtení pro děti na léto. Už dlouho mě nějaká dětská kniha tak nechytla jako tato. Má vše, co děti zaujme a baví. Je čtivá, pestrá, svižná a vtipná. Bonusem je poučení o vztahu ke stáří. Takže chválím a vřele doporučuji.

viktor a zahadna teta0002

Hlavní hrdinou je devítiletý Viktor, který je jedináček a má vše na co si pomyslí. Připadá si sám, a tak ve škole chce mít kamarády, a aby zaujal, udělá velkou hloupost. Rodičům už také dojde trpělivost a za trest ho pošlou na celé prázdniny k tetě Bobině, kterou vůbec nezná. Viktor svůj strach kryje frajerstvím, ale nic mu nepomůže. Jede k tetě, která vede malý domov důchodců. Viktor se seznámí s babičkami a dědečky, kde má každý svoje radosti i starosti. Jeden má těžké sny z války, druhou babičku trápí, že za ni nikdo nechodí, další už rozum neslouží a žije ve svém světě. Viktor postupně začne chápat, proč a jak se tak chovají a najde si k nim cestu. Navíc se tam všem začne něco ztrácet, a tak je důležité vypátrat zloděje, což Viktora velmi zaujme. Po úspěšném vypátrání je zase načase objevit starého ctitele tety Bobiny a naplánovat jejich setkání. Prostě Viktor se vůbec nenudí a z prázdnin za trest se vyklubou ty nejlepší, co mohl zažít.

Blíží se vysvědčení, a tato kniha je velmi vhodná i jako dárek. K tomu se bude dobře číst v létě, protože je o prázdninách. Je s citem k dítěti napsaná a věřím, že děti bude bavit a nejen je – já jsem se bavila taky. Je vhodná pro děti od osmi let. Pokud přemýšlíte jakou knihu dětem vybrat, aby byla ze současnosti, pobavila a skrytě i poučila, tak s touto neváhejte. Je ta pravá.

Hodnocení: 100%

Žánr: Dobrodružné, Literatura česká, Pohádky
Vydáno: 2018, Albatros
Počet stran: 160
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-00-05071-3

Foto: Nakladatelství Albatros