Kolektiv autorů – Kalorické tabulky

6.12.2020 – Pokud čtete tyto stránky, tak víte, že mé přání je zhubnout a dělám pro to hodně věcí, ale uvědomuju si, že je to málo. Vím, že změna jídelníčku musí být trvalá, ale bohužel nemám pevnou vůli. Proto hledám recepty, které by u mě zdomácněly a byly by hubnoucí. Jsem na půli cesty už od ledna, ale teď na podzim jsem to hodně šidila. A tak potřebuji nakopnutí a přišlo včas v této skvělé knize.

Kaloricke tabulky

Aplikaci Kalorické tabulky znám, ale přiznám se, že nemám čas vše tam detailně zapisovat a hlavně mě to nebaví. Ale mít knihu s těmito údaji k receptům je skvělý nápad a vím, že ji budu často používat, protože překvapivě jsou zde recepty, které nejsou jen vyloženě dietní. Myslím si, že při konzumaci rozumného množství a svátečně, si můžeme dopřát i takovéto recepty. Aspoň se mám po týdnu na co těšit o víkendu.

Na konci je krásně vyfotografovaný obsah receptů, které se dělí na snídaně, svačiny, obědy a večeře. Je tu taky jeden vzorový jídelníček pro tři typy lidí. Mezi recepty jsou příběhy lidí, kterým se podařilo díky kalorickým tabulkám zhubnout i s foty jejich úspěchů před a po. Faktem je, že všem to nádherně sluší, když zhubli. To je taky dobrá motivace.

V první třetině knihy jsou také rady odborníků. Dozvíme se, co už každý asi víme. Já teda aspoň ano. Vím, co mám dělat, ale praxe pokulhává nad teorií. Takže je dobré si to znovu přečíst, abychom se pěkně namotivovali. A třeba se dozvíme něco nového. Najdeme zde vhodné zdroje sacharidů, bílkovin a tuků. Jak si labužnicky vychutnat jídlo a jak být k sobě laskavá. Dokonce se tu upozorňuje na správné návyky v kuchyni při vaření. Jeden tip vám prozradím, u linky stůjme vždy napřímeně na obou nohou. Dále se zjistíme, proč je pohyb důležitá součast zdravého životního stylu a jak rozložit jídlo během dne. Vše je vysvětleno stručně a jasně, s náměty k zamyšlení.

Recepty se mi hodně líbí. Mám ráda na svačiny teplé zeleninové polévky a mám tu tipy na nové varianty. Určitě vyzkouším polévku pro dobrou náladu z ovesných vloček a kurkumy.Taky mě zaujala čokoládová bábovka s tvarohem. A mého muže potěší vepřová kotleta s americkými brambory.
Musím přiznat, že rodina mé zdravé jídla nechce jíst. Nechápu to, protože mi opravdu chutnají. Takže často vařím na dvakrát. Je fajn, že mohu vyzkoušet zase něco nového.
Kniha je krásně graficky i obsahem zpracována. A pokud máte doma někoho, kdo stále mluví o hubnutí, tak máte zde tip na dárek, který potěší a třeba opravdu ho nastartuje k novému začátku stravování.

K tomu má Jota dnes skvělou akci. Během druhého adventního víkendu pro vás májí 30% slevu na své knihy.
https://www.jota.cz/zpravodaj/novinky/2-adventni-vikend-s-30-slevou

Hodnocení: 100%

Žánr: Literatura naučná, Kuchařky, Zdraví
Vydáno: 2020, Jota
Počet stran: 264
Jazyk vydání: český
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN 978-80-7565-775-6

Foto: Nakladatelství JOTA
https://www.jota.cz/kaloricke-tabulky