Katie Fforde – Prázdniny na moři

15.6.2019 – Nakladatelství Motto má od loňského roku novou edici Srdcovky. Je to romantika jako řemen a knihy z této edice mám ráda. Neříkám, že si je čtu pořád, ale sem tam si jimi zpestřím čtivo. Líbí se mi, že je to klasická romantika bez erotiky. Hezká a milá.

prazdniny na morit

Hrdinkou této knihy je pětatřicetiletá porodní asistentka Emily. Svou práci má moc ráda, ale už ji unavují předsudky, kdy si spousta lidí myslí, že je nezodpovědná a že jí nezáleží na rodičce a miminku. Rozhodne si dát přestávku ve své práci a využije nabídku své nejlepší kamarádky Rebeccy na letní brigádu v kuchyni na parníku ve Skotsku.

Kdybyste se mě zeptali, kde bych nejraději jela na vysněnou dovolenou, tak je to Skotsko. Věřím, že si své sny jednou splním a určitě tam pojedu. I proto mě kniha zaujala.

Takže zpátky ke knize. Emily je nadšená novým prostředím. Líbí se ji krajina i lidé. Rebecca ji seznámí i se svým švagrem Alasdairem, který je vdovec a má osmiletou dceru. Je jí moc sympatický, ale ….. Asi tušíte jak to v romantické knize dopadne, a proto je mám ráda.

Ze Srdcovek jsem přečetla dohromady čtyři knihy a tato mě zaujala nejméně. Ale to pro vás nic neznamená, protože ráda sleduju, jak se kniha líbí jiným čtenářům a z čeho jsem já nadšená a dám plný počet pět hvězdiček, dá někdo dvě nebo tři a říká, že je to nuda. Zde mi byla nesympatická hlavní hrdinka. Hodně mě svou dokonalostí a správným chováním lezla na nervy. Působilo to nepřirozeně. Ale někomu se to může naopak velmi líbit a brát to jako plus. Vylíčená krajina vypadala opravdu nádherně a už se těším až Skotko uvidím. Kniha je čtivá a pohodová.

Hodnocení: 60%

Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2019, Motto
Orig. název: A Summer at Sea (2016)
Počet stran: 360
Jazyk vydání: český
Překlad: Marcela Nejedlá
Edice: Srdcovky (8.)
Vazba knihy: měkká / brožovaná
ISBN: 9788026714941

Foto: Nakladatelství Motto
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/49814110/prazdniny-na-mori/