Joanna Bolouriová – Nejkrásnější čas v roce

29.12.2018 – Před vánoci jsem se opravdu snažila a uklízela a myla a vařila a pekla. Moc jsem se těšila na oddech s knihou, který jsem si dopřála večer, poté co přišel Ježíšek, donesl dárky a děti si hrály, koukaly na pohádky a já konečně četla. Vybrala jsem si román pro ženy s vánoční tématikou a trefila jsem se. Kniha se mi líbila a udělala mi radost.

0039164698_Nejkrasnejsi cas v roce_obalka_final

Hlavní hrdinkou je osmaatřicetiletá učitelka Emily, žijící v Londýně v bytě se spolubydlícími Tobym a Alicí. Emily má osmiměsíční vztah s úspěšným a bohatým Robertem, který ale není vstřícný k aktivitám, jež utužují partnerství. Jsou vánoce a Emily má starostlivou a střeštěnou matku, která chce jejího přítele poznat. Pozve je k sobě na vánoce a Robert souhlasí. Chvíli před vánoci Emily zjistí důležitou maličkost o Robertovi a rozejdou se. Emily neví jak se vyhnout ódě od mámy na téma žena ve vysokém věku bez chlapa a rychle přemýšlí, jak to udělat. Nakonec přesvědčí svého neoblíbeného souseda Evana, aby jel s ní a vydával se za Roberta. U rodičů Emily jsou i její dva sourozenci s partnery a čtyřdenní vánoční program může začít.
Rodina Emily je správně bláznivá a Evan mezi ně skvěle zapadne. Jenomže vše se trochu zamotá a o trapasy není nouze.

Příběh je milý, vtipný a čtivý. Je to román na pohodu na pozadí vánoc. Je to o rodině, kde jsou rodiče milující, ale svými poznámkami někdy ubližují svým blízkým, aniž by si to uvědomovali. Je to i o výběru partnera, kdy láska nezná hranice věku. Je to o rodinné atmosféře, kde vedou hry a zábava mezi sebou. To se mi hodně líbilo. Malé mínus je použití vulgárních výrazů, ale mě to vyloženě nevadilo. Jen upozorňuji, že tam jsou. Celkově je to vtipný a čtivý román o lásce o vánocích.

Hodnocení: 80%

Orig. název: The Most Wonderful Time of The Year (2016)
Žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno: 2018, XYZ
Počet stran: 376
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-7597-233-0

Foto: Nakladatelství x.y.z
www.albatrosmedia.cz