Jitka Molavcová – Jitík sportovcem

16.12.2018 – Představuji vám další dětskou knihu z novinek, která mě zaujala díky autorce. Přiznávám, že jsem nevěděla, že p.Molavcová je vedle zpěvačky i herečky ještě spisovatelkou. Mám ji moc ráda. Jako malá jsem se velmi těšila na její vystoupení s Jojem, myslím, že to bylo ve Studiu kamarád. Když byly mé děti malé, ráda jsem se s nimi dívala na Kouzelnou školku. A v neposlední řadě je mi moc sympatická.

jitik sportovcem

Její kniha pro děti se jí také moc povedla. Jedním slovem je milá. Vypráví o chlapci Jitíkovi, kterému jdou skoro všechny sporty. A pokud mu nejdou je vytrvalý, překoná strach a zvládne se je naučit. Je to trochu přehnané, ale je to pohádka a tam se může vše dobré. Je fajn, že v příběhu upozorňuje na nebezpečí, které se může stát. Třeba při skoku z výšky do vody. Nebo když se splaší kůň a Jitík na něm zrovna v tu dobu seděl. Moc se povedla kapitola, jak se Jitík stal otužilcem. Věřím, že spousta dětí ani netuší, že se někdo dobrovolně myje studenou vodou. A poslední novoroční příběh byl vyloženě poučný. Ukazuje jak děti tajně pouštěli rachejtle a jak z toho vznikl požár.

Text doprovázejí nádherné ilustrace Vlasty Švejdové. Celkově se mi kniha moc líbila a věřím, že se bude líbit i dětem. Dle mého ji mohou číst rodiče malým dětem a pak spolu. Od druhé třídy to zvládnou už sami. Kniha má větší písmena a širší řádky pro lepší čtení začínajícím čtenářům. Děti Jitík zaujme svým všestraným sportovním uměním. Svým způsobem autorka dětem představuje různé sportovní aktivity a třeba někoho zaujmou tak, že se jim bude chtít věnovat. Pamatujte, sportem ke zdraví.

Knihu Jitík sportovcem ( https://www.grada.cz/jitik-sportovcem-9741/ ) vydalo nakladatelství Grada. Na webu nakladatele si můžete nejen přečíst základní informace o knize, ale také ukázku.

Hodnocení: 90%

Žánr: Literatura česká
Vydáno: 2018, Bambook
Počet stran: 72
Vazba knihy: pevná / vázaná
ISBN: 978-80-271-0567-0

Foto: Nakladatelství Grada