Jaroslava Blažková – Kůzlátka

1.9.2016 – Kniha mě zaujala na první pohled díky hezkým ilustracím. Proto jsem ani nezaváhala a napsala si o ní, když ji nakladatelství Portál nabízelo recenzentům. Nikdo se neozval. O to větší radost mi kniha udělala, když nečekaně přišla poštou přesně na moje narozeniny. Velké díky posílám Portálu za krásný narozeninový dárek.

Když knihu uviděly děti, ihned mi ji zabavily a šly s ní venek na houpačku, kdy Anetka předčítala Vašíkovi. Tajně jsem je sledovala z balkónu. On tuto pohádku má totiž moc ráda. Seděl vedle ní a ani nehlesl. To četli pohádku o neposlušných kůzlátkách, kdy Vašík přestože ji zná, má ve svých pěti letech z vlka stále respekt. Za chvílí jsem slyšela hihňání. Knihu si přetočili a začali číst o poslušných kůzlátkách. Ta se líbila oběma moc, protože je nová a vtipná. Vlk se zde napraví a stane se z něj nosič kufrů na nádraží.

Kniha je tištěna na kvalitním silnějším papíře a obsahuje nádherné ilustrace Vladimíra Krále. Je kouzelná v tom, že z každé strany je jiná pohádka – o poslušných a neposlušných kůzlátkách. Ty se potkají uprostřed knihy. Pro názornost jsem vám ji vyfotila. Mým dětem se kniha moc líbí. Věřím, že zaujme většinu dětí. K listování vybízejí krásné obrázky, které z obyčejné pohádky dělají půvabnou knihu k darování.
Jen tak pro radost, je to krásný dárek k začátku školního roku.

Hodnocení: 100%

Žánr: Pro děti a mládež, Pohádky
Rok vydání: 2016
Počet stran: 48
Nakladatelství: Portál
Ilustrace/foto: Vladimír Král
Vazba knihy: brožovaná
ISBN: 978-80-262-1045-0

014 015 016

Foto: Nakladatelství Portál